Nuo muka "Hämäläiset" ehdokkaat noi vanhat kannattaa sivuuttaa istuneet liian kauan ja saamattomia. Olen yli 60v mies ja tulen äänestämään nuorempaa sukupolvea joka katselee tulevaisuuteen uusin visioin, tosin en vihreitä liian kallis Suomelle tuo "nenärengas" katujen valtaaja porukka on, maltillinen kok,ps tai jopa keskusta. YLEN ja MTV3 vaalikeskustelut ei ole todellisuutta tulette huomaamaan kun ajattelette omia näkökantojanne.
Äänestän kyllä mutta vain uutta ehdokasta
4
122
Vastaukset
Kohta päästään taas uurnille.Minulle ei myöskään käy nykyisestä hallituskokoonpanosta mikään puolue.Ei vihreät eikä mikään punaiseen viittaava.PS,KOK,kristilliset ym oikealle menevät joutuvat nyt ottamaan vetovastuun kun talous on laitettava kuntoon.Kiva olis vaan olla saamapuolella ja kuittailla kaikenlaisia etuuksia,mutta se ei enää onnistu,rahat on hassattu.Muutoinki se holtiton velkarahan syytäminen ulkomaille pitää loppua,meillä on itelläki sille käyttöä.
- Anonyymi
Perussuomalaiset hallituspuolueena hajoaisi samalla tavalla kuin eri kunnissa olevat valtuustoryhmänsäkin.
Hallituksessa ollessaan perussuomalaisten puolue repesi kahtia, ja hillotolpat karkasivat käsistä.- Anonyymi
Joo ei. Kokoomusnuoret oli oikeassa että äänestämiseen tarvitaan älykkyystesti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1026738
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t324038törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/303465Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3871853- 331428
- 321389
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi491169Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv111016Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11960- 42909