Suomalaisen perinteen mukaan emme pröystäile rahoilla. Nk. vanhoissa rikkaissa sivuissa osataan varallisuudesta olla yleensä hissunkissun.
Tämä perinnöillä rikastunut Uoti on toista maata! Hän kertoilee avoimesti luxus-elämästään, johon kuuluu uskomatonta rahan käyttöä.
Perisuomalainen kateus ei minun iske, vaan myötähäpeä! Mietin, millainen on tällaisen Hannu Hanhen mielenmaailma? Mitataanko elämä ja sen sisältö vain luxustuotteilla ja -elämyksillä, joita ilman ei voi elää?
Hyvin teennäiseltä vaikuttaa hänen empatiansa keskiluokkaisia tai vähävaraisia ihmisiä kohtaan…
En vaihtaisi elämäntilannettani hänen kanssaan!! Kuntoutustuella ollaan ja terapiassa käydään.
Uskallan väittää, että sisäinen maailmani on hyvin, hyvin upporikasta ja niin varmaan useimmilla muillakin kanssatoverillanikin.
Uoti ja Musta Amex
6
362
Vastaukset
- Anonyymi
Mikä ihmeen Uoti.
- Anonyymi
On ihan Uotin oma asia, miten perintörahojaan käyttää. Joku tykkää glamourista ja joku toinen rikas ei.
Itselläni varallisuus riittää kaikkeen, mitä tarvitsen. En välitä glamourista, ja kulutan rahallisesti varmaankin vähemmän kuin monet keskituloiset. Mutta se on oma rahankäyttötottumukseni ja jollakin toisella on oikeus käyttää rahojaan itselleen ominaisella tavalla.
Raha ei tuo onnea, vaikka Uotin julkisesti rahankäytöstään kertoma tuntuu viittaavan siihen, että hän ajattelee asiasta toisella tavalla. Mutta jos varallisuus tekee hänet onnelliseksi, niin mitäpä sekään muille kuuluu. - Anonyymi
Olikos tämän edellisen kommentin kirjoittaja sukua Uotille? Samaan sakkiin varmaan kuuluu?!
Itse varmaan samassa elämäntilanteessa kuin aloittaja. Varallisuutta on, mutta enpä kenellekään rahojani kehuskele! Terveyspuolelle itse panostan; varmaan pröystäillen 😅. - Anonyymi
Tuo iltapäivälehden juttu asiasta oli täyttä skeidaa. Tänä päivänä kyseisen mustan amexin saa aivan vaivatta ja vaatimuksitta hankkimalla isle of man- offshore firman hinnaltaan korkeintaan 400 taalaa. Siihen kuuluu kaupanpäälle myös tuollainen rajoittamaton american express kortti
- Anonyymi
Onko tämä Uoti opiskellut elämänkoulua vankilassa?
Vai oliko velipoika.
Syyte oli kai Säästöpankin kaataminen.- Anonyymi
Kari vai Jussi?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1502009
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3131203Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.831009- 35898
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31829- 52809
- 71764
Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta18756Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?44711Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos56709