Tammikuusta alkaen Prismassa on asiakas voinut itse skannata ostamansa tavarat ja suorittaa maksun itsepalvelukassan kautta ja ostotapahtuman on ollut helppo ja nopea, mutta nyt olen kokenut useamman kerran tarkistus skannaukseen jonka tulee kassalla oleva henkilö suorittamaan. Nämä tapahtumat ovat sujuneet ystävällisissä merkeissä, mutta viimeksi siihen tuli Prisman pitkäaikainen kassa, joka ei ole koskaan ollut asiakasystävällinen ja hän näytti skannauslaitetta eikä puhunut mitään ja tuli sellainen tunne, että olen pahemman laatuinen rikollinen. Kaikki oli kuitenkin hyvin.
Olen ollut kymmeniä vuosia Prisman asiakas, mutta näyttää harkitsen ostospaikat vaihtamista tuon aamullisen epämiellyttävän myyjän? vuoksi.
Prisman uusi skannaus menelmä
17
1977
Vastaukset
- Anonyymi
Miksi vaihtaa kuitenkin hyvä kauppa, ei vain lähde mukaan näihin skannaus höpötyksiin ja muihin hölmöihin mobil sovelluksiin, mulla ei oo EIKÄ TUU.
- Anonyymi
Kohta ei tarvita kassahenkilöitä, kun heidät on laitettu opettamaan skannausta ja kassoja on vain pari, että ihmiset saataisiin skannaamaan , kun eivät viitsi jonottaa. Älkää hyvät ihmiset skannatko!
- Anonyymi
Totta helvetissä skannaan, seiso kommunisti jonossa kun siulla on vaan aikaa.
- Anonyymi
Pahoitit mielesi? Hyvä.
- Anonyymi
En, naurattaa nää taistolaiset mitkä luulee että juuri heidän valinnoillaan on merkitystä mihinkään. Ei paskankaan väliä. Seiso tatti vaan jonossa sen kulutusmaitopurkin kanssa, mie meen omatoimi kassalle ja pois.
- Anonyymi
Kuinka nykyisin työnantjin varaa pitää asiakaspalvelussa epäystävällistä naista kun työttömänä on asiallisesti käyttäytyviäkin.
- Anonyymi
Ei Eekoolla rahat ole loppumassa
E.V.P Kiinteistönhoitaja
- Anonyymi
Kaupat ajaa asiakkaat itsepalveluun.Pankit teki aikanaan samoin!
- Anonyymi
Pelko pois! Kaupoissa tarvitaan henkilökuntaa aina.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pelko pois! Kaupoissa tarvitaan henkilökuntaa aina.
Niinhän sitä luultiin pankeistakin, nyt ei sisälle pääse ilman ajanvarausta ja henkilöllisyystodistusta
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niinhän sitä luultiin pankeistakin, nyt ei sisälle pääse ilman ajanvarausta ja henkilöllisyystodistusta
Ei sinne ole hirveesti mitään tarvetta nykyisin mennäkään kun verkossa pystyy asioita hoitamaan aika kiitettävästi. Vanhemmalla sukupolvella voi tietysti ollakin tarve?
- Anonyymi
Helpointa ja edullisinta on skannata ostokset hameen alla ja kuljettaa ne siellä ulos kaupasta.
- Anonyymi
Ai rahtihameen alla
- Anonyymi
Eipä tuossa tarkistusskanauksessa ole mitään moitittavaa, mutta kyllä sitä suorittamalla työntekijältä odottaa edes tervehtimistä ja selitystä miksi toimenpide tehdään, näin on aikaisemmat skannaamaan tehneetkin, mutta on tuo yksi epäkohtelias, joka kassallakin ollessaan saa istua ihan rauhassa, kun kukaan ei halua sille kassalle mennä vaan jonottaa mieluummin että pääsee muille kassoille.
Kaiken kaikkiaan Prismassa on hyvä ja ystävällinen henkilökunta.- Anonyymi
joo hyvä kauppa niin kauan kun ei kuluttajaa pakoteta ottamaan noita kaiken helvetinmoisia sovelluksia ja skannauksia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
joo hyvä kauppa niin kauan kun ei kuluttajaa pakoteta ottamaan noita kaiken helvetinmoisia sovelluksia ja skannauksia.
Vapaaehtoistahan tuo tuollainen skannaus tulee olemaan. Pakollisuudella menetettäisiin asiakkaita sittarille ja sitä riskiä eekoo ei ota.
- Anonyymi
Lidlissäkin skannataan.
Skannattaa skannata.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 113688
Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka433608- 1523392
Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?1032655Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv762651Hei Antti. Minähän varoitin jo 2 v sitten, ettei sinusta tule pääministeriä, vaikka kuinka
voittaisit vaalit. Vasurit ovat aina puukottaneet toisiaan selkään, eivät koskaan edestäpäin. Marinistit varsinkin IL t61768- 441455
Päivi Räsänen sai kutsun kongressiin todistajaksi.
Pystyykö Päivi pysymään totuudessa ja kertomaan kongressille, että raamattu ei ole lakikirja jota pitäisi noudattaa poli4031188Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?
Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos581150Uusnatsien ilkivalta Joensuussa jatkuu.
Saavat mellastaa persujen suojissa miten haluavat. Särkevät ja tuhoavat toisten omaisuutta, tähän on johtanut persujen m121028