....voisin saada exän takas?? erottii joskus sulassa sovussa, en kyl tiiä miks mutta kuitenkin! oiskos teidän mielestä paras vaan lempeä hymy ja moikkaus? tuskin kannattaa jäädä tuijottaa vai mitä? saattaa aiheuttaa turhaa ahdistelun tunnetta!!!?? kannattaako jäädä jutteleen pitkäks aikaa vai antaa vaan semmosen kuvan et edelleen jotenkin välittää mut ei oo kuitenkaan semmonen joka jää roikkumaan?? on se kyl niin vaikeeta, mut tahtoisin kuitenki vielä yrittää! tytöt, teiltä mieluiten haluiaisin neuvoja, ja miksei myös pojiltakin jotka moisessa on joskus onnistunu! =) mutta hyvää kevään jatkoa kaikille!
Mitenkös...
Poika
3254
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
.. ootteko vielä kovinkin hyviä kavereita? Jos oottee ni kannattaa ottaa puheeks joskus tyylin "oliskohan vielä joskus mahdollista".. Omista tunteista kannattaa kertoo, mut älä heti ehdota asuntolainaa ja kolmee muksua.. Rauhallisesti ja vaivihkaa.. Ja varo just ahdistamista, muuten saattaa mennä kaverisuhdekin pilalle..
Kannattaa kans miettiä, miks erositte sillon joskus. Jos asiat eivät ole muuttuneet, niin on yleensä aika turha yrittää uudestaan..
Onnea yritykseen!
Ei me olla oikeestaan pidetty minkään näköstä yhteyttä yllä! mitä nyt joskus ihan vaa ohimennen nähty ja moikattu! aika hyvä toi "kolme muksuu ja asuntolaina" juttu=)..
Tai se nyt riippuu ihan teistä. Jos ette olleet ollut vielä kauaa yhdessä, voi olla ettei tyttö ollutkaan susta kovin kiinnostunut alunperinkään ja silloin sun mahdollisuudet ovat olemattomat. Mutta jos ootte olleet pitkään ja oot varma että typsy on sua joskus rakastanut ei pitäis olla kovin hankalaa saada sitä rakastumaan uudelleen; sähän jo tiedät mistä se pitää.
Mieti syyt eroonne koska tyttö haluaa varmasti uskoa olevansa oikeassa kun hän jätti sut joten sun pitää myöntää olleesi huono ihminen ja lupaat parantaa tapasi. Lisäksi sun pitää huomioda sitä ylettömästi kaikenmoisilla lahjuksilla: kukat on varma kikka. Tytöt rakastavat kehuja eivätkä ikinä tajua mahdollista vilppiä. Kehu sen rintoja vaan niin perkeleesti oli ne sitten minkämoiset rusinat tahansa.
Erijuttu onkin sitten kannattaako tuommoinen....