Kun katselee Orimattilan ihmisiä, niin ei voi olla huomaamatta kuinka latteasti ja mauttomasti täällä pukeudutaan. Ei tarvitse mennä kun tunnin ajomatkan päähän Helsinkiin niin tilanne on täysin toinen. On toinen toistaan upeampaa pukeutumista.
Opetelkaa pukeutumaan vai häpeättekö olla tyylikäs?
Orimattilassa ei näy trendikkäitä ihmisiä
12
844
Vastaukset
- Anonyymi
Minä kosmopoliitti omaan hyvät tavat ja ryhdikkään olemuksen sekä siistit tilanteeseen sopivat vaatteet.
Terveisin Raksa-Rane
Mercedesmies ja rakentaja - Anonyymi
Onko se Hesalaisten pukeutumistyyli ainut ja oikea? Hahhah
- Anonyymi
Olen 100% varma että sellainen pukeutuja pahoinpideltäisiin alta aikayksikön. Kaikki poikkeava kiusataan pois. Nämä ihmiset täällä haluaa että kukaan ei näytä miltään eikä ajattele yhtään mitään omilla aivoillaan. Sitten on kivan latteaa ja aivotonta :)
- Anonyymi
Miksi haluat pahoinpidella muodikkaita ihmisiä? Olet sairas
- Anonyymi
Kaikilla Orimattilalaisilla ei ole varaa käydä Lahdessa vaate ostoksilla joten joutuu tyytymään Tokmannin tarjouksiin. Myös kirppiksiltä ostavat monet.
- Anonyymi
Oripamasaan ei kukaan juuri sijoita. Tolvasapunenkin odottaa jo eläkepäiviä. Kaviovika.
- Anonyymi
Mene Marenkiin seuraamaan ohikulkijoiden pukeutumista, huomaat heidän olevan kesän -23 muodissa tai -98, muoti toistaa itseään. Täällä ollaan aina etuotissa.
- Anonyymi
Totta tämä. Orimattilalaiset kulkevat muodin kärjessä. Laadukkaat Tokmannin asusteet tuovat uuden kevään.
- Anonyymi
Alotuksen otsikko ei koske kyllä Pennalaa ja Hennaa, jossa kummassakin on muodikkaita kulkijoita.
- Anonyymi
Muodikkaita jyväjemmareita. Kumisaappaat on hyvät kyllä
- Anonyymi
Kyllä minä olen nähnyt Orimattilassa tyylikkäitä ja kauniisti pukeutuneita naisia. Omasta takaakin löytyy. Ovat ikähaarukassa 20-60 vuotta. Oikei nätei.
- Anonyymi
Suurin syy on se että niin moni trendikäs ajaa Orimattilan ohi kun keskusta on niin sivussa valtaväylistä. Hennassa trendikkäitä kyllä näkyy.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse3637866Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1075559Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen
Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi1114643Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli274440Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos1644371Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s523957Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1583847Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä
ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan773727Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto
Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava373647SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha853471