Orimattilassa ei näy trendikkäitä ihmisiä

Kun katselee Orimattilan ihmisiä, niin ei voi olla huomaamatta kuinka latteasti ja mauttomasti täällä pukeudutaan. Ei tarvitse mennä kun tunnin ajomatkan päähän Helsinkiin niin tilanne on täysin toinen. On toinen toistaan upeampaa pukeutumista.
Opetelkaa pukeutumaan vai häpeättekö olla tyylikäs?
12888
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Minä kosmopoliitti omaan hyvät tavat ja ryhdikkään olemuksen sekä siistit tilanteeseen sopivat vaatteet.

Terveisin Raksa-Rane
Mercedesmies ja rakentaja

Äänestä

Onko se Hesalaisten pukeutumistyyli ainut ja oikea? Hahhah

Äänestä

Olen 100% varma että sellainen pukeutuja pahoinpideltäisiin alta aikayksikön. Kaikki poikkeava kiusataan pois. Nämä ihmiset täällä haluaa että kukaan ei näytä miltään eikä ajattele yhtään mitään omilla aivoillaan. Sitten on kivan latteaa ja aivotonta :)

Äänestä
  • Miksi haluat pahoinpidella muodikkaita ihmisiä? Olet sairas

    Äänestä

Kaikilla Orimattilalaisilla ei ole varaa käydä Lahdessa vaate ostoksilla joten joutuu tyytymään Tokmannin tarjouksiin. Myös kirppiksiltä ostavat monet.

Äänestä

Oripamasaan ei kukaan juuri sijoita. Tolvasapunenkin odottaa jo eläkepäiviä. Kaviovika.

Äänestä

Mene Marenkiin seuraamaan ohikulkijoiden pukeutumista, huomaat heidän olevan kesän -23 muodissa tai -98, muoti toistaa itseään. Täällä ollaan aina etuotissa.

Äänestä
  • Totta tämä. Orimattilalaiset kulkevat muodin kärjessä. Laadukkaat Tokmannin asusteet tuovat uuden kevään.

    Äänestä

Alotuksen otsikko ei koske kyllä Pennalaa ja Hennaa, jossa kummassakin on muodikkaita kulkijoita.

Äänestä
  • Muodikkaita jyväjemmareita. Kumisaappaat on hyvät kyllä

    Äänestä

Kyllä minä olen nähnyt Orimattilassa tyylikkäitä ja kauniisti pukeutuneita naisia. Omasta takaakin löytyy. Ovat ikähaarukassa 20-60 vuotta. Oikei nätei.

Äänestä

Suurin syy on se että niin moni trendikäs ajaa Orimattilan ohi kun keskusta on niin sivussa valtaväylistä. Hennassa trendikkäitä kyllä näkyy.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kun katselee Orimattilan ihmisiä, niin ei voi olla huomaamatta kuinka latteasti ja mauttomasti täällä pukeudutaan. Ei tarvitse mennä kun tunnin ajomatkan päähän Helsinkiin niin tilanne on täysin toinen. On toinen toistaan upeampaa pukeutumista.
Opetelkaa pukeutumaan vai häpeättekö olla tyylikäs?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu