Morgan Freeman sanoo 'lakatkaa puhumasta rasismista'. Sillä rasismista pääsee eroon.
Nämä rasismin vastaiset viikot ja kuukaudet pitävät rasismia yllä.
Vaikka millä vasemmisto siinä tapauksessa ratsastaisi...
Youtubesta voi katsoa hänen haastattelunsa.
Nämä rasismin vastaiset viikot ja kuukaudet pitävät rasismia yllä.
Vaikka millä vasemmisto siinä tapauksessa ratsastaisi...
Youtubesta voi katsoa hänen haastattelunsa.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Palstojen kukkahatuille ei jäisi mitään sanottavaa,,niin tyhjäpäisiä ovat.
Vihervasemmistolla ei ole muuta kuin rasismi ja Suomen velkaannuttaminen.
Naapurissa käy synnytyskoneisto yötäpäivää. Siinä on heidän työpanos eli työllistää Suomen terveydenhuoltoa, koululaitosta, päivähoitoa jne.
Freeman kun on itse nee keri tietää kyllä asiasta enemmän kuin mustien puolesta loukkaantuva kukkahattutäti.
Jotkut kuvittelevat rasismiksi myös sellaisia asioita, jotka eivät edes rasismia ole. Heti jos toinen osapuoli on erirotuinen, niin itketään rasismista, vaikka rasismista ei olisi edes kyse.
Eiköhän se ole niin että se joka on rasismin uhri tietää mitä se on, sillä sitä siis on olemassa
Ihmisiä nimitellään rumilla nimillä asioista mille hän ei voi mitään. Esim ihon väri, rotu, kulttuuri, jne
Joten pitäisikö ihmisen olla vaan hiljaa ja hyväksyä rasistin ilkeydet.
Itselläni oli työkaveri joka oli Afrikkalainen , Teki työnsä kuten muutkin , puhui maan kieltä sujuvasti, mutta yksi rasisti painosta häntä koko ajan kun ei kuulemma pitänyt sen maalaisista
Rasismi meni niin pitkälle että tämä ihminen ei jaksanut, vaan lopetti työpaikassa ja muutti toiseen osaan maata jossa viihtyy, eikä kukaan kiusaa ja huomauttele , niin että niin kauna kun rasismia on , niin siitä on puhuttava ja aloittaa jo päiväkodissa opettamalla lapset että kaikki ihmiset ovat saman arvoisia juuri ihmisinä.
Palstalla jos arvostelee Marinia, on heti rasisti.
Arvostelee????
Mitä minä olen lukenut niin ne ns ” arvostelut” ovat mitä törkeintä paskaa hänestä .
Siis arvostelijat eivät puhu politiikasta , vaan Sannan ulkonäöstä, vaatteista, vanhemmista,
Yksityisistä asioista jota kukaan näistä arvostelijoita ei suvaitsisi omalle kohdalleen.
Niin että puhukaa politiikasta ( vaikka siitä ette tiedä mitään) eikä juorulehtien otsikkojen tukemisesta jutuista. Jokaisella ihmisellä saa olla yksityiselämä, niin myös Sannalla, joten katsoppa hieman mitä hänestä kirjoitellaan niin näet miten lapsellista juttuja suomipoika saa aikaan. Siis neuvoisin että poliittiset asiat keskusteltaisiin asiallisesti , ja lopetettaisiin jaarittelu joka ei paranna suomen asemaa mitenkään, se todistaa ainoastaan että ihminen joka keksii juttuja Sannasta ei ole edes tietoinen usein mitä hän on saanut aikaiseksi työssään, ihme että miehet lukevat nykyisin juorumediaa, ei ennen oikea mies alistunut juoruihin, vaan oli mies isolla iillä
Laitetaanpa aiheeseen liittyvää hilpeää musiikkia.
https://www.youtube.com/watch?v=9W1h2dTamfA
näinhän se on. Poistetaan sana rasismi, niin jää vain ihmisiä, jotka eivät pidä toisien kulttuurista, uskonnosta, ihonväristä jne . Tasapuolista kaikille.
Kätevää rasistille . . . ?
Entä ihmiset, jotka eivät välitä mikä mallinen tai värinen joku toinen on, vaan välittää pikemminkin siitä, ettei meidän maksamiamme verovaroja pidä käyttää muiden maiden ihmisten hyväksi?
Kätevää vihervassareille.
Niiltä menisi heti keskustelunaihetta.
Mitä pertikkikin hölisi jos ei voisi syyttää muita rasisteiksi.
Niin, olisihan vallan ihmeellistä ettei äärisuvaitsevat saisi enää leukojaan louskuttaa ps-puolueen jäsenten "rasismista" jota on kuultu enemmän kuin riittävästi jo?
Otapas hieman siitäkin asiasta tietoa , vai oletko kuulopuheiden kuuntelija
Inhoan äärioikeiston esille tuomaa rasismia, tarkoitus luoda pelkoa ja sitä myöten vihaa.
Nytkin näkyy suomen uutisten kirjoitus jossa syytetään maahanmuuttoa, jokainen ymmärtää 2015 kaltainen pakolaisaalto tuo kotoutus ongelmia.
Nyt monta vuotta pakolaiset olleet valikoitua kiintiö pakolaisuutta, vain vähän omaperäistä turvapaikanhakua.
Uutisotsikot kertoo tämän päivän ongelmat niitä turha repostella kiihoitus mielessä.
Poliisi ja viranomaisten tehtävä hoitaa epäkohtia, persujen kiihoitus uutisointi tähtää vain kannatuksen pitämiseen, ei persut osallistu maahanmuuton ongelmien korjaamiseen.