Persut Jämsässä

Nyt Kotiaho epätoivoinen. Telkkarissa tosi kummallinen mainos, säästää luontoa ja kuitenkin kuvassa täysperärekka tukkeineen. Puheesta puuttuu vain dieselin kallis hinta.
281564
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 28

Vanhimmat

Mitäs se sulle kuuluu hanki elämä reppana

Äänestä
  • Vaan onko sulta loppu keppana?
    Tunti vain ja kaupat myy
    siinä sulle hymyyn syy

    Äänestä

  • Kyllä joutaisi koko äijä pois politiikasta

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Kyllä joutaisi koko äijä pois politiikasta

    Kyllä joutaa koko Jämsä hevon kuuseen

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Kyllä joutaisi koko äijä pois politiikasta

    Niin joutaisi, omaan napaan tuijottava, epäkohtana hänen mielestään on vaan dieselin hinta.

    Äänestä

Olen tiennyt alusta pitäen, ettei Kotiahosta ole koko kansanedustajaksi, siis plussat aloittelijalle.

Äänestä
  • hyvä esimerkki siitä, että äänestämisellä ei ole mitää merkitystä.

    Äänestä

Teuvo Hakkarainen kehui aikoinaan, että hänellä on kalsarit edestä keltaiset ja takaa ruskeat. Hampaatkin oli kirkkohopeitten vara$tajalla vielä silloin kariek$esta mustat.
Mahtaa olla Kotiaho rinta rottingilla, että tuommoisen ukon äänimäärän ansiosta hänkin pääsi moukan tuurilla eduskuntaan 4 vuotta sitten.

Äänestä

Jospa se juju onkin juuri siinä. Ihmeellisesti Kotiaho otettu nyt silmätikuksi.

Äänestä
  • Persut on äärioikealla istuva juntti rasisti puolue jota kukaan täysjärkinen ei äänestä

    Äänestä

  • Samaa mieltä, moni saa hänen saappaisiin hypätä, eipä oo monta jotka siihen pystyisi, jotka täällä huutelee. Kovalla työllä on tehty.

    Äänestä

Kuitenkin se on tällä hetkellä suurpuolue, kannatus vain nousee kun Vihreillä ja Keskustalla taas laskee, joten yleistyksesi ei nyt oikein mennyt nappiin.

Äänestä

Persut haluavat liittyä kolmantena maana Turkin ja Unkarin joukkoon ns. ärripurra -ryhmään vastustamaan Venäjän vastustamista.

Äänestä

Järjetön ja perusteeton väite.

Äänestä

EU:n yhtenäisyyttä vastustamalla kaikki sataa lopulta Venäjän laariin.

Äänestä

Kotiaho on persukansandustajaksi aivan liian kiltti. Hän käyttäytyy fiksummin kuin kd:n kansanedustajat.
”En ole rasisti enkä ole koskaan ollut rasisti".
Näin hän on sanonut muutama vuosi sitten. Tuo on sellainen "tunnustus", jolla ei persuissa pisteitä saa.

Äänestä
  • Yhtä tyhmä kuin Riikka "leukalukko"purra

    Äänestä

Onneksi on vaihtoehto hiljaselle miehelle. MIes joke viihtii olla Jämsässä ajan kanssa keskustelemassa maailman menoista,, antakaa ääni 67

Äänestä
  • Fiksu kommenttihan tuo oli.
    Ajat muuttuvat ja me niiden mukana.

    Äänestä

Jouni Kotiahon slogan voisi olla "Pyörätie Ensin" 🤔

Äänestä

Kotiaho tippumassa, mikä huippu uutinen!

Äänimäärässä nyt Muutos eduskuntavaaleihin 2019:
−1 495

Äänestä
  • On kyllä ihanaa.

    Äänestä

  • kyllä sen aika kuluu keinutuolissakin.

    Äänestä

Parhaat ahneet politiikkaan pääsee onko vieläkin jollekin ihme, naisissa hitusen inhimmillisyyttä!!

Äänestä

Enemmän sai Kotiaho ääniä kuin viime kerralla.

Äänestä

Tyylikäs poistuminen. Kaikkensa teki. Tsemppiä.

Äänestä
  • Tampiot taas äänesti tervemenoa suohon

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Nyt Kotiaho epätoivoinen. Telkkarissa tosi kummallinen mainos, säästää luontoa ja kuitenkin kuvassa täysperärekka tukkeineen. Puheesta puuttuu vain dieselin kallis hinta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu