ikkunan mitat

piirustuksissa on ikkunoille nämä mitat, miten tuo pitäs käsittää 2x36x12?
23004
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ilmeisesti teidän suunnitelmapakettiinne ei kuulu ikkunakaaviota ikkunoiden hankintaa varten.

Mitat voi ja kannattaa tarkistaa verraten mitoitettuja pohjapiirustuksia ja julkisivupiirustuksia ennen ikkunoiden tilausta.

Kuvia näkemättä tuo voisi tarkoittaa esim 2 kpl noin 360 cm leveää ja 120 cm korkeaa ikkunaa päällekkäin. Koita pähkäillä näillä ohjeilla.
Mitä jakoja ikkunoissa on, selviää vain julkisivupiirustuksista.

Muistathan, että huoneissa pitää olla joku avattava ikkuna tuuletusta varten!

Äänestä

Ei tuosta oikein moduleihin pääse kiinni. Paitsi jos on kyseessä tosi isot niin voisihan tuo olla 2 kpl M36*M12. Yhtenäisenä olisi silloin tosi leveä. Korkeushan olisi normaalia ok-talokokoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tietoa kirjoitti:

piirustuksissa on ikkunoille nämä mitat, miten tuo pitäs käsittää 2x36x12?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu