Äidinkielenkirjotuksissa kolumni, jossa kunnon aivopesua!! Törkeetä!! Tuota kun kaikki päivän miettii, niin on pohjat luotu ajattelumallille.
Älkää siis uskoko ko. blogia KARI ENQVIST Kosmologian emeritusprofessoria, tietokirjailija. https://yle.fi/a/3-12209555
Paskaa puhuu. Rokote on ÄÄRIMMÄISEN vaarallinen!!
Rokotetut levittää piikkiproteiinia ympäristöön ainakin 4 kk!
Rokottamattomat varokaa!!
Näkyy mm. ihon kihelmöintinä ja kovana kutinana. Ihottumaa, jopa pahaa! Mustelmia ja verenvuotoa.
Pfizerin omat paljastetut dokumentit osoittaa, että rokotetta ei olisi MISSÄÄN NIMESSÄ saatu päästää levitykseen!!
Kunnon aivopesua kirjotusten äidinkieli
4
502
Vastaukset
- Anonyymi
professorin kolumnista on kulunut aikaa yli vuosi. Silloin se kuulosti pätevältä oppineen tarinalta ja nyt luettuna varsinaiselta farssilta. Yksi vuosi voi muuttaa kaiken.
- Anonyymi
🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17779624v
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
- Anonyymi
Voi voi pientä... Omaan ajatusmaailmaani kyseinen kolumni ei vaikuttanut vittuakaan. Sama se on nyt kuin ennen koetta. Väittäisin, että suurimpaan osaan kokelaista kyseinen tehtävä ei vaikuttanut yhtään mitenkään. Koko koronapassi on juttu tässä vaiheessa vanhentunut ja koko kolumnin ajatus oli vinoilla Suomen byrokratialle. "Rokotemyönteisyys" jäi varsin pieneksi osaksi koko kolumnin ajatusta.
Voisit nopeasti linkata tieteellisiä tutkimuksia väitteestäsi "Rokote on ÄÄRIMMÄISEN vaarallinen".
Jos AP osallistui kokeeseen, hän voi huoletta odottaa sitä i- arvosanaa äidinkielestä. Minulle , ja miljoonalle muille, on annettu 4piikkiä , ja kaikki hyvin.
Mitä Kariin tulee niin lopeta lapselliset syytökset. Ero sinuun ja Kariin on että sinä luulet tietäväsi, kuin taas Kari tietää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986128KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495587Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522639Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042046Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071768- 1211667
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191603Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731177
Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään
hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä188998