Olen ollut työtön viime kesästä asti ja työllistymiseni on ollut olematonta lukemattomista hakemuksista huolimatta. Hain lopulta tammikuun aikana työkkärin painostamana myös vuokrafirmoihin, Ennen sitä olin karttanut niitä yrityksiä kuin ruttoa, mutta koska uuden työnhakuvelvoitteen myötä, joka otettiin mun kohdalla käyttöön tammikuun puolella, hain SOL:n kautta Toimistotyöntekijän virkaa ja siinä mainittiin HUS asiakasyrityksenä.
Pääsin sitten tammi-helmikuun aikana etähaastatteluun. Tietoni laitettiin eteenpäin ja HUS:lta soitettiin jatkohaastattelu mielessä viime viikolla ja luvattiin olla yhteydessä, jos heille käy se, että olen käytettävissä vain kesän loppuun asti, sillä suunnitelmissa on aloittaa ulkomailla opinnot tai yliopisto-opinnot muualla Suomessa eikä työllistyminen silloin ole varma. Tänään soitettiin uudelleen ja sanottiin, että aloittaisin ensi maanantaina työt.
Olen kauhulla lukenut palstoilta, että SOL ei maksa oikein palkkoja. Oma palkkani tunnilta tulee olemaan 13€/h. Työ on 8-16 näin toistaiseksi. Onko teillä, jotka olette olleet SOL:n kautta palkattuja toimistotöihin tai juurikin HUS:lle oikein laskettu palkka ja miten usein palkka maksetaan kuukauden aikana?
Aikoinaan vuosia sitten tehdessäni kaupallisen alan työtä keikkaduunarina palkka maksettiin joka toinen perjantai toisen vokrafirman kautta.
SOL:n kautta HUS:lle töihin
Anonyymi-ap
2
313
Vastaukset
- Anonyymi
Terve menoa orjaksi sol on yksi paskimpia reppu firmoja alinta kastia
- Anonyymi
😋😍😋😍😋😍😋😍😋
🍑 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17780989A
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 424300
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1354069- 643716
- 873551
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans333537Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe643341- 862921
- 542835
- 252626
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p142334