Merhaba !
Niin siinä nyt sitten mahtaa käydä, että turkki tulee suomen ja ruotsin kihlauksen purkamaan.
Tuon kihlauksen missä suomi historiaa alamaisena kunnioittaen meni ja kiinnitti kätensä käsiraudoilla ruotsin nilkkaan, tavoitteena matkata yhdessä ja "käsi kädessä" viimeiseen turvasatamaan.
Turkki tullee purkamaan kihlauksen käsiraudat suomen kädestä avaten ja antaen ymmärtää suomen voivan selkänsä alemmuudesta viimein suoristaa, astella itsenäisenä ja itseään puolustavana sinne joukon turvasatamaan, Natoon.
Sveamamma ruotsin kansankodin saa vielä hetken turvasatamaa seinäruusuna porstuan puolella odotella.
Kantapalaa pullan rusinaisen viimeinkin kuivana mutustella.
Teşekkürler Türkiye !
Turkki purkaa kihlauksen ?
Anonyymi-ap
1
160
Vastaukset
- Anonyymi
Eiköhän se Ruotsikin sieltä perässä tule.
Ja hyvä niin. Ainahan se turvallisempaa on jos yhteistyö edes rajan toisella puolen pelaa!
Viimeistään Turkin pressa vaalien jälkeen alamme käyä käsikäessä jälleen:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1481997Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3041691- 931547
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001180Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois761162- 661104
- 221027
- 48987
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl73926Maalaisliiton nuorilta paljon puhuva idea
Taas vongataan lisää tukea... kehdosta hautaan! Maalaisliiton nuoret aka Keskustanuoret haluaa Suomeen valtiollisen dei23907