Mikä kesälava on maisemien ja tunnelman perusteella se, josta voi sanoa että jos sitä ei ole nähnyt, niin ei vielä ole kunnolla kokenut suomalaisia tanssipaikkoja?
Itse heitän että Valasranta. Ison järven rannassa aika lähellä veden pintaa, lasiseinät, kookas terassi ja keskikesän valoisuus. Lava on järven etelärannalla niin valoa riittää keskiyölläkin.
Kesälavojen ykkönen
6
168
Vastaukset
- Anonyymi
https://www.youtube.com/watch?v=sCbzWiJLVhk
En yleensä ehdi maisemia kesälavoillakaan katsella kun pistää menoksi tanssijalkaa. Maisemat ovat auton ikkunasta mennessä kauniit ja tullessa maagiset. Oman rannan maisemat ovat kauneimmat kesät talvet.
https://www.youtube.com/watch?v=sCbzWiJLVhk - Anonyymi
Särkän lava Punkalaitumella
- Anonyymi
Sanoisin että esiintyjä vaikuttaa. Kyöstin tanssit on hyviä, samoin Saija Tuupasen paikasta riippumatta.
Mutta toki Särkkä on näkemisen arvoinen paikka Punkalaitumella jos siellä ei vielä ole käynyt. Siellä on hyviä tansseja esiintyjistä riippumatta ollut. - Anonyymi
Särkän tyylinen paikka isolla ulkolavalla jossa jonkinmoinen kate sateen varalle.
En tosin tiedä mistä tallaisen unelmakesälavan löytäisi.
Särkällä kerran käynyt. Oli vaan niin täyttä, ettei oloa siellä tanssimiseksi oiken voinut sanoa. Tyrkkimistarha pikemmin.- Anonyymi
Särkän ympäristössä esiintyy runsaasti punkin isäntäeläimiä eli peuroja ja järvessä sitkeä järvisyyhy, joten ainakin itse miettisin kaksi kertaa, ennen kuin menisin edes juhannustaikoja tahi kuutamoa uidaksen piehtaroimaan lähellekään ympäröiviä oöheiköitä ja vesistöjä.
- Anonyymi
Tampsa, ihanan hiekkakuoppauimarannan vieressä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1535234
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä413273- 2483122
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?442658- 361824
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?271615Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411566- 161457
- 231437
- 241347