Halttunen edustajaksi

Anonyymi-ap

Nyt Äänekoskelaiset toistetaan viime vaalien tulos ja pidetään huoli että meillä on jatkossakin oma kansanedustaja viemässä asioita eteenpäin.Jari on tähän tehtävään sopiva kaveri.

30

1234

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei varmasti toisteta.Kepu on kuihtuva ja haihtuva.

      • Anonyymi

        Kyse on Äänekosken edusta eikä Kepusta.Tuon asenteen takia Äänekoskelle juuri nauretaan muualla.Emme saa ketään koskaan läpi kun annamme äänemme ympäri maakuntaa oleville ehdokkaille.Laskennnallisesti saisimme ainakin yhden tai jopa kaksikin edustajaa läpi jos haluaisimme.Jari sattuu nyt olemaan valtuuston puheenjohtaja ja parhaiten sopiva hommaan.Yhtä hyvin se voisi olla Martins tai Ruotsalainen.Kautto olisi ollut varma läpi menijä mutta ukolla ei sitten ollutkaan halua hoitaa yhteisiä asioita.Oma kansanedustaja olisi erittäin tärkeä juttu tälle kylälle.


    • Anonyymi

      Jaria äänestetään yli puoluerajojen.

      • Anonyymi

        Vaan sekin ukko haluaa vain hyvän palkan ja luontoisetujen takia eduskuntaan..
        Tuskin siitä mitään hyötyä siellä on äänestäkää saatte Vain sontaa niskaan..


      • Anonyymi

        No ei kyllä äänestetä yli puoluerajojen käräjäätuomion saanutta, väkivaltaisesti ei saisi työssään käyttäytyä??


    • Anonyymi

      Missään lehdessä ei Halttusen nimeä näy edes mahdollisena valittuna ei edes epätodennäköisenä.
      Halttuselle annetut äänet tietysti vaikuttavat persujen vaalitulokseen.
      Keskustan äänet eivät ole turvassa niinkuin Halttunen kuvittelee vaan vuotavat persuille.

    • Anonyymi

      Iltasanomissa tänään lista, asiantuntijat sitä mieltä, ketkä uudet edustajat pääsevät eduskuntaan.

      Eipä näy listalla Halttusen nimeä. Sitä paitsi keskusta menettää kaksi istuvaa edustajaa eduskunnasta keski-suomesta.

      Tulee Veret seisauttava vaalihäviö keskustalle keski-suomeen.

      • Anonyymi

        Ei nuo asiantuntijan tekemät ennustukset ole koskaan osuneet oikeaan.Nytkin Vasureilla povataan Käppiä ja Martins mahdollinen.Täyttä puppua Hannu Glad menee kun on kannatusta joka puolella Keski-suomea.


    • Anonyymi

      Poliisilla käräjäoikeuden tuomio...pistää miettimään että ei taida hermo pitää tiukassa paikassa??

    • Anonyymi

      Tämän päivän Keski-Suomalainen lehti kertoi tuomiosta..??

      • Anonyymi

        Kenelle se tuli yllätyksenä? Vanha juttu.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kenelle se tuli yllätyksenä? Vanha juttu.

        Kannattaa nostaa vanhatkin jutut pöydälle niin tiedetään pitääkö hermo tiukan paikan tullen vai ei??
        Kertoo paljon jos ei pysty työtään hoitamaan ilman tuomiota..??


    • Anonyymi

      Halttunen näyttää hiljentyneen.
      Taitaa olla jo ryömimisvaihe päällä.
      Tilipäivä sunnuntaina taitaa jäädä kevyeksi.

    • Anonyymi

      Kovasti Halttunen vaalityötä tekee.Kumminkin kaikki menee hukkaan ja tulee suuri pettymys.
      Keskustalla menee huonosti, niinpä Keski-Su omen alueen edustajista tipahtaa istuviakin keskusta edustajia pois. Helsingin vaalipiiriin jää ennusteen mukaan vain yksi keskustan edustaja, tai ei sitäkään. Demarit Helsingissä saavat nämä paikat.

    • Anonyymi

      Vuosia taaksepäin, oliko Vaasan vaalipiirissä, kokoomuslainen kirvesmies oli ehdokkaana. Painopaholainen muutti hänen vaalimainostaan, ehdokkaana kivesmies.
      Tämäpä vasta kaikkia nauratti, ja naurattaa vieläkin. Tämäpä oli vasta sloukan, ja kivesmies valittiin suurella äänimäärällä eduskuntaan.
      Jos keksisi jonkun erottuvuuden, jotta erottuisi muista.

      Nyt Helsingissä on läpi menossa vasemmiston munamies.

    • Anonyymi

      Tänään illalla Halttusella on hätä kun äänet ovat hukkuneet.
      Sellaista se on ,ei ole elämä turvallista eivätkä ihmiset usko sentään kaikkia satuja.

    • Anonyymi

      Hienostihan se meni ja odotettavissa ollut tulos tuli!!! Jos ei olisi takinkääntäjä niin nyt olisi kansanedustaja....?????🤣🤣🤣

    • Anonyymi

      Aivan, jos olisi pysynyt peruksissa, varmasti olisi tullut valituksi.

    • Anonyymi

      Kepu keksi syyn, miksi Halttunen ei päässyt eduskuntaan. Linden syyttää poliittisia vastavoimia, jotka estivät edustajapaikan.
      Näköjään vastavoimat sitten ovat olleet koko Suomen yllä,
      koska apilan vihreys hävisi koko Suomesta. Tilalle putkahti peruksen taivaan sini.

    • Anonyymi

      Lindeeni on Keskustan politiikan broileri, siitä kuplasta ei näe ympärilleen.
      Persut teki hyvää näkyvää kampanjaa. Helsingissä käydessäni ja Narikkatorilla seurasin puolueiden teltoilla hetken. Persut jalkautui teltoiltaan keskusteleen ihmisten kanssa, lihapiirakoille oli jono vaikka olivat jotain halpistavaraa, iskelmät soi. Rydman tosi pirteänoloinen, jutteli ihmisten kanssa, teki itse kovasti vaalityötä, ja meni läpi.
      Samoin Kokoomus, siellä oli kokkarinuoret, Sarvamaa esillä. Makkaraa, kahvia, munkkeja jne. Viikonlopulla avustajat aamuvarhain kadunkulmissä pystyttivät flaijereitaan.
      Varmaan sama meno kun Jyväskylässä viimeisenä viikonloppuna. No onhan volyymit toki eri luokkaa kuin täällä.
      Olikohan ihan pakko kaikkien puolueiden asettaa ehdokasta täällä, osa olisi voinut asettua Halttusen taakse.
      Ja Ruotsalainen oli ihan turha ehdokas, sen arvasi eka metreiltä.

    • Anonyymi

      Nämä vaalit oli sinetti Halttusen politikkaan.
      Ihmiset näkee kyllä mikä mies on.

    • Anonyymi

      Halttunen on toista mitä esittää,
      oma etu edellä tekee politiikkaa. Luotto on mennyt koko miehestä ei siinä poliisin ulkokuori mitään auta.

    • Anonyymi

      Rehellinen mies myöntää tappionsa ja vikansa.
      Halttunen ei.

    • Anonyymi

      No, näinhän tässä kävi . Ei nävy Äänekosken polliisia linnan juhlissa. Kova oli halu, mutta . .
      Vieläköhän kehtaa taas?

    • Anonyymi

      Ei tule Äänekoskella edustajaa pitkään aikaan.Kautto olisi saanut jatkaa mutta miehestä ei ollut mihinkään ja pulloon oli tartuttava.

      • Anonyymi

        Vassaridenso siinä vasta tarpeellinen ukko


    • Anonyymi

      Pullonhenki on viennyt monta miestä ja naista .

    • Anonyymi

      Niinpä, itsenäisyys juhlien tiimoilta, juuri olen miettinyt asiaa syvästi.

    • Anonyymi

      Sitä Tomi Immosta ei kannata äänestää. Eipä näytä istuvan torstaisin kyselytunnilla. Kesällä sanoi ettei ammattiliitoista ole koskaan ollut mitään hyötyä. Lähti pois kun miehet alkoi valistaan tätä tärkeilijää.
      Bellakin toistaa kuin papukaija samoja kysymyksiä mitä joku aikaisemmin esitti. Massaa on kasvattanut hyvillä valtion antimilla. Surkea edustaja hänkin.

    • Anonyymi

      Immonen on täysi huti.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      70
      3129
    2. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      61
      2487
    3. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      2126
    4. Heilutetaanko peittoa hieman

      Heilutetaan peittoa vähän ;3
      Ikävä
      55
      1942
    5. Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?

      Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1
      Sinkut
      94
      1892
    6. Tilanteesi nyt?

      Kysymys otsikossa
      Suhteet
      42
      1574
    7. Kaipaan sua, Ope

      Mietin, että ajatteletko sinä minua?..
      Ikävä
      40
      1540
    8. Mä en jaksa suojella sua enää

      Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t
      Ikävä
      14
      1243
    9. EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!

      "Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p
      Maailman menoa
      139
      1158
    10. Vuodetvierii

      E siitä tulee nyt 50 vuotta oivoi
      Ähtäri
      6
      1073
    Aihe