Toverit Bulgariassa ostavat kaalilavetti Toyotaa eniten:
https://bestsellingcarsblog.com/2023/01/bulgaria-full-year-2022-toyota-and-corolla-take-control-in-strong-market-8/
https://bestsellingcarsblog.com/2023/01/bulgaria-full-year-2022-toyota-and-corolla-take-control-in-strong-market-8/
Vastaukset 22
Vanhimmat
Myös Puolassa tämä itäkärry on myydyin
https://www.statista.com/statistics/421474/poland-ranking-of-car-marque-sales/
Djjddjududueudjdududuudduudduud. Djdujdududu
Osta tesla osta tesla olen tesla myyjä ilman onaa teslaa
Osta tesla osta tesla olen tesla myyjä ilman onaa teslaa
Osta tesla osta tesla olen tesla myyjä ilman onaa teslaa
Osta tesla osta tesla olen tesla myyjä ilman onaa teslaa
Kait siihen on syynsä, että Tojota myy autojaan ympäri maailmaa hyvin.
Yhteinen aate. Länsi-Euroopassa Toyota ei paljon myy!
Yoyota mailman eniten myyty maailma suurin auton balmistaja
Rav 4 usan eniten myyty
Toverit Bulgariassa, Puolassa ja Suomessa suosivat kaalilavetti Toyotaa. Semmoinen Itä-Euroopan suosikki"auto".
Hah, ei Tojota voi omia "kaalilavetti" nimitystä Skodasta!!
Toyotan nimitys on kaalilavetti. Japanissa tuotetaan paljon kaalia. Liikaa sinäkin kaalista jos ajat Toyotalla:
https://www.google.com/amp/s/fi.newsner.com/ruoka/japanilainen-kaalipannari-villitsee-nyt-internetissa-helppo-ja-nopea-arkiruoka-neljasta-raaka-aineesta/?amp=1
Japanissa tuotetaan kaalia yli 300 kertaa enemmän kuin Tsekeissä. Japanin kaalintuotanto on maailman kuudenneksi suurin! Tsekki on nippa nappa 70:n joukossa. Lisäksi tojotistit ovat entisiä ladisteja, tai heidän jälkeläisiään, niin ansaitusti Toyota on kaalilavetti:
https://www.atlasbig.com/en-cn/countries-by-cabbage-production
Skoda on ollut aina "kaalilavetti" johtuen Itä-blokki valmistusmaana... "Pirkka-audiksi" sanotaan myös. Tojota on ollut aina "riisikuppi".
Toyota on kaalilavetti. On myös riisikippo.
Kualilavetti.
Toyota on maailman suurin autovalmistaja, sekö harmittaa?
VW AG:lla on maailman suurin liikevaihto. Taitaa harmittaa.
Ja vw suurimmat velat, mm. päästöhuijauksista vuosikymmenien ajalta. Sekö harmittaa?
Toyota on maailman velkaisin yhtiö. Toyotalla on päästöhuijauskomemusta 20 vuoden ajalta. Taitaa harmittaa.
Noinko harmittaa vw:n sukellus?
Ei minua Tojon velat harmita. En ole takaajana.
Mutta vw:n harmittaa. No, et ole ainut.
Tojon velat ovat maailman suurimmat!
Bosnia&Hertsegovinassa ei rimpuloilla ajella.
"Skoda Octavia (+97,1 %) vahvistaa valta-asemaansa kaksinkertaistamalla myyntinsä vuositasolla upeaan 10,2 prosentin osuuteen verrattuna 5,4 prosenttiin koko vuoden 2022 aikana. Hyundai Tucson (+121,1 %) pärjää vielä paremmin sijalla 2. kun taas Dacia Duster (+71,4 %) kolmantena palkintokorokkeella ja lähes kaksinkertaistaa markkinaosuutensa vuoteen 2022 verrattuna (5,3 % vs. 2,7 %). VW T-Roc (nro 5), Caddy (nro 7) ja Mercedes Sprinter (nro 9) nousevat jälleen Top 10:een."
Hyviä autoja tuolla.