Kaksi todistetta, että Perussuomalaisilla on yhteydet ainoastaan äärijärjestöihin ja anarkisteihin
1.
" Riikka Purran nopea nousu vallan huipulle alkoi äärijärjestön esittämästä kutsusta"
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/b1ea9355-a282-4b34-a953-62fd9ed5305f
2.
"Tällainen on uusi terroristiepäilty: Entinen perussuomalaisten ehdokas ja Oodin satutuokion vastustaja"
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/fe07a044-6669-46b2-b10b-a82712856705
Huono vaihtoehto palkansaajalle, heillä ei ole mitään yhteyksiä SAK:hon eikä mihinkään muihinkaan tärkeisiin järjestöihin.
Kaksi todistetta, että Perussuomalaisilla on yhteydet ainoastaan äärijärjestöihin ja anarkisteihin
5
240
Vastaukset
- Anonyymi
Perussuomalaiset ovat lähtökohdiltaan melkoisia riitapukareita. Ja heille riita on aseiden kanssa välienselvittelyä enemmän kuin keskustelua yhteiskunnan tärkeistä asioista. En ymmärrä, en arvosta.
Purran viimeinen ulostulo kulttuurin ymmärtämättömyydellä, meni jo huvituksen puolelle. Noin tyhmä ei sentään saa olla edes persu. Koko puolue on häpeäksi tälle maalle. Kohta ollaan tilanteessa, että puolue alkaa vaatia hihamerkkejä tavan kansalle, jotta erottaa ja erotella. Ei hyvä suunta, herranjestas.- Anonyymi
Persut on äärioikealla istuva juntti rasisti puolue jota kukaan täysjärkinen ei äänestä
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Persut on äärioikealla istuva juntti rasisti puolue jota kukaan täysjärkinen ei äänestä
Aivan. Pois EU:sta. Yrityksillä ei saa olla työntekijöitä ja kulttuuri on tuhottava, jolloin ihmisten mielenterveys kärsii.
- Anonyymi
Minä ainakin äänestän persuja, paras puolue! Riikka korjasi lausuntoaan kulttuurista ja äärijärjestöön kuuluva ei ollut enää persu.
Älkää väännelkö asioita väärin. Marin on glopalisti, ja ajaa Suomea uuteen maailmanjärjestykseen. Sitäkö haluatte? Jengirikollisuutta ym.- Anonyymi
En tykkää kenestäkään.
Paitti Li on topakka typsy. Johtaja-ainesta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-226656Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite935859Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin1023870- 1263832
- 1331633
- 571517
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1301432- 381249
- 451223
- 271207