Miten tehdä perunkirjoitus!
Mies kuollut, leski ainoa perillinen ja perunkirjoituksen laatija.Miten merkitään perunkirjoitukseen lesken ulosotossa olevat velat?
Perunkirjoitus
6
346
Vastaukset 6
- Anonyymi
Tämä kiinnostaa minuakin. Seurailen viisaampia.
- Anonyymi
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17792247U
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
- Anonyymi
Ei kai niitä lesken velkoja perunkirjoitukseen laiteta?? Ainoastaan vainajan omaisuus ja velat.. Ulosotto hoitaa hommansa kun saa tietää perinnöstä, verottajan tjn kautts
- Anonyymi
Eli jos itse velallisena kuolen eikä ole ketään perillistä, perunkirjoitukseen tulee vain omaisuus miinus velat? Oma velkamääräni on suht koht sama kuin omaisuus. Vähän tulin tähän sivuasialla, mutta kun kiinostaa yksinelävääkin nämä kuoleman jälkeiset asiat.
Kuka on perheettömän yksinasuvan velallisen perunkirjoittaja? Ulosottolaitoksen juristiko? - Anonyymi
Valitettavasti pitää merkitä myös lesken omaisuus ja velat, toissijaisina perijöinä puoliveljet ja nyt mietityttää ja nolottaa kuinka nuo ulosotto velat merkitään! Puoliveljet täysin tuntemattomia !
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Valitettavasti pitää merkitä myös lesken omaisuus ja velat, toissijaisina perijöinä puoliveljet ja nyt mietityttää ja nolottaa kuinka nuo ulosotto velat merkitään! Puoliveljet täysin tuntemattomia !
Tämä on taas niitä vaikeita asioita, joissa pitää saada virallista apua. Mites olisi talousneuvonnan asiantuntemus? Olen kyllä kiehunut raivosta jo vuosia, ettei kukaan neuvo mitään. Ulosottaja ja vouti ovat kaikesta hiljaa ja velkaneuvonnasta sain aikoinani niin hölmöjä neuvoja, että luottamus meni sinne totaalisesti.
Oikeusaputoimisto voisi olla oikea paikka ehkä?
Itse olen jo elämäni ehtoossa ja koska olen yksin kaiken keskellä, olen hiton vihainen ettei apua saa mistään. Kyselin jopa edunvalvojaa, mutta sekin kestää ja maksaa. Me velalliset ja veronmaksajat maksamme kyllä viranomaisen palkkoja, mutta mitään kokonaisvaltaista apua ei saa mistään.
Tämä on niitä asioita, joita yritän tuoda poliittiselle kentälle, kuten oli myös suojaosuuden nostokin. Vasemmistolle kiitos, että ottivat kopin! Muita eipä kiinnosta velallisen asema.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t1331365Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?
Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️971085Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää254998On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja
Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien75807- 54774
Olet mieleni päällä edelleen, J
En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞35730- 66687
- 47675
- 43641
Mulla ei ole Suomessa enää mitään
4 vuotta joutuu asumaan henkisessä vankilassa. Sitten voi muuttaa takaisin ulkomaille.164620Oletko miettinyt
Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä33614Provider miehistä..
Tietyt miehet puhuvat ilkeästi naisista, jotka haluavat elää miehen tuloilla. Eikö? Mutta miksi tietyt miehet siitä pah192600Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?
Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh30597Miksi älyllinen ponnistelu ei ole kaikille ihanaa?
Auttakaa minua, en ymmärrä. 🥵 Miten on mahdollista, että joku ei pidä pähkäilystä ja älyllisestä ponnistelusta? Minus98535- 201524
- 105483
Oulaisten kaupunki/ Honkamajan kuntolenkit
Mikä ihme riivaa Oulaisten kaupunkia,kun honkamajan kuntopolut jääneet koko kesältä heinät ja pajut niittämättä? Kenelle18472- 34468
Miten tehdään Todellavaikeeta hulluksi?
Tässä on nainen, jolla on korkea vaatimustaso! Todellavaikeeta voisi lukea tämän ja kiehua kateudessaan. 🤭 "[Etunimi91468Olet oikeasti paras
Mies, joka on kohdalleni sattunut. Oikeastaan liian hyvä, jos rehellisiä ollaan. Sinun paikkaasi ei kukaan vie, vaikka e27456