Kenelläkään tietoa, saako tussikynän jälkiä enää pöydästä pois? Onko tussi sellainen, että imeytyy ja poistaminen mahdotonta?
Konsteja kaivataan
8
219
Vastaukset
- Anonyymi
Riippuu pöydästä. Siitä ei tietenkään kannata kertoa mitään. Kyllä me niksiniilot täällä tiedämme mutta emme vaan kerro.
- Anonyymi
Niin, nähtävästi puupöytä kyseessä, kun puhutaan imeytymisestä? Puussakin on yleensä joku käsittely pinnassa, onko esim. lakattu tai öljyvahakäsitelty tms.? Tussejakin on monenlaisia, on lasten huopakyniä, "permanent"-tyyppisiä spriipohjaisia jne. jne. Liikaa avoimia kysymyksiä että voisi edes yrittää neuvoa.
- Anonyymi
Sitruunan viipaleiksi päälle pariksi tunniksi. Jos syvälle imeytynyt huokoiseen puuhun, hio pinnasta sentin pari pois
- Anonyymi
Löysin jo ohjeet ja ilman suuria tietoja, kun en satu olemaan asiantuntija vieraiden pöytien pinnoissa.
- Anonyymi
Höylää pinnasta kaksi milliä pois.
- Anonyymi
Jos vaikkapa työpaikan pöytä, niin ei kukaan voi alkaa hiomaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos vaikkapa työpaikan pöytä, niin ei kukaan voi alkaa hiomaan.
Miksei? Sen kun hioo vaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 853141
- 883003
- 681852
Tykkään susta
Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä191792- 271691
- 211681
- 241677
- 481317
Pettymys! Tähdet, tähdet -kisassa tämä erikoisjakso pois - Pistänyt artistit todella lujille!
Tähdet, tähdet -kisa on edennyt genrestä toiseen. Mutta erästä monen toivomaa erikoisjaksoa ei tällä kaudella nähdä. Voi321316Onko meillä
Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko91299