Krista Pärmäkoski liikuttui kyyneliin ja kertoi voivansa huonosti. Eikös kannattaisi lopettaa tuo hiihto kun on niin huono siinä. Helvetin kylähiihtäjä.
https://www.iltalehti.fi/talviurheilu/a/e928ddcc-a46f-4019-b909-b31949806967
Ikuinen itkupilli taas valittamassa.
7
524
Vastaukset
- Anonyymi
Krista menetti koiransa niin kyllähän sen ymmärtää. Tekosyitä muutkin keksii. Niskasetkin olisi voittaneet kauden kansainvälisen Salppurin viimeisen hiihdon. Mutta mutta, kummallisesti Kertun suksi tökkäsi viimeisessä kurvissa ja niin jäikin kuudenneksi, ja vielä Fridakin häiritsi hiihtämistä. Iivolla oli puolestaan aamun sanomalehti jäänyt suksenpohjaan, ja kun lisäksi suksi tökkäsi samassa paikkaa kun siskollakin, niin niinhän siinä taas kävi. Yhdeksänneksi.
- Anonyymi
Miksi arvostelet noin rumasti? Kaikki kolme ovat erittäin hyviä hiihtäjiä ja tuoneet iloa monille urheilua seuraaville katsojille.
- Anonyymi
Siksi koska nauroin jo ääneen kun tiesin mitä Iivo selittää Kertun selityksien jälkeen. Niin tekikin mutta vielä liimapaperilla höystettynä. Ladulla oli kymmeniä hiihtäjiä mutta kummasti se yksi paperi tarttui juuri Iivon suksenpohjaan. Selitysten aatelia koko Iivo. Sitten vielä suomalaiset tiedotusvälineet hehkuttavat jotain distanssikupin voittoa. Semmoisia keräillään kun hiihtää tarpeeksi monta kisaa, sijoituksesta viis.
Joo totta että nämäkin kolme ovat tuottaneet hetkiä ja kovia urheilijoita. Ihmetyttää vaan tuo jatkuva selittäminen ja valitus milloin mistäkin. Ottaisivat amerikkalaisista mallia. Jessie Diggins on mainio esikuva, itkee kun itkettää, nauraa kun naurattaa ja välillä itkee ja nauraa mutta koskaan ei selittele mahdollisia huonompia sijoituksiaan ulkoisilla tekijöillä. Lisäksi kannustaa kaikkia kanssakilpailijoitaan ja on kaikkia kohtaan rehti ja ystävällinen sekä vieläpä piinkova kilpailija. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siksi koska nauroin jo ääneen kun tiesin mitä Iivo selittää Kertun selityksien jälkeen. Niin tekikin mutta vielä liimapaperilla höystettynä. Ladulla oli kymmeniä hiihtäjiä mutta kummasti se yksi paperi tarttui juuri Iivon suksenpohjaan. Selitysten aatelia koko Iivo. Sitten vielä suomalaiset tiedotusvälineet hehkuttavat jotain distanssikupin voittoa. Semmoisia keräillään kun hiihtää tarpeeksi monta kisaa, sijoituksesta viis.
Joo totta että nämäkin kolme ovat tuottaneet hetkiä ja kovia urheilijoita. Ihmetyttää vaan tuo jatkuva selittäminen ja valitus milloin mistäkin. Ottaisivat amerikkalaisista mallia. Jessie Diggins on mainio esikuva, itkee kun itkettää, nauraa kun naurattaa ja välillä itkee ja nauraa mutta koskaan ei selittele mahdollisia huonompia sijoituksiaan ulkoisilla tekijöillä. Lisäksi kannustaa kaikkia kanssakilpailijoitaan ja on kaikkia kohtaan rehti ja ystävällinen sekä vieläpä piinkova kilpailija.Piinkovia ja sen monen desimaalin tarkkuudella osaavia on vähän. Nauru ja amerikkalaisuuden ihannointi on tervettä ja tervetullutta kirjoittajalta. Hienoa, että meiltä löytyy kyseisen maan ihannointia myös urheilun saralta.
- Anonyymi
Aikaisemmin en pitänyt Pärmäkoskesta,mutta viime aikoina on mieleni muuttunut.Oikeastaan aika hyvä tyyppi.Kyllä tuossa kelissä 50 km ja seitsemänneksi ,voi vähän pistää voimaan huonosti itse kutakin.
- Anonyymi
Oli todella kunnioitettava teko hiihtää Suomen väreissä. Valitettavasti toisenlaistakin suhtautumista löytyi yhselleä toisella Suomen naishiihtäjällä.
- Anonyymi
Upea Trondin viestin kolmososuus, minuutin takaa saku kiinni. Tuo vaatii tietysti kuntoa, mutta ennenkaikkea kylmähermoisuutta.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Moikka rakas
Oon miettinyt meidän välistä yhteyttä viime aikoina. En ihan osaa pukea sanoiksi, mitä kaikkea tunnen, mutta halusin vaa7017783Mitä tapahtunut
Poliiseja monta autoa+panssariauto Porista kpäähän päin tänään klo n.20 kuka hurjistunut ?455551HS: Kuka vielä uskaltaa mennä sairaalan ensiapuun?
https://www.hs.fi/mielipide/art-2000011212025.html Tässä on hyvin ajankohtainen mielipidekirjoitus koskien Malmin sairaa3042970Lakea konkurssiin. Asukkaat menettävät asuntonsa
Kuntarahoitus on tänään jättänyt konkurssihakemuksen lakean kaikista kiinteistö osakeyhtiöistä. Kassa on tyhjä, kaikki452726- 1782506
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t92090- 251975
mahdollista, että olet ollut iltavuorossa
Ja kotiin päästyäsi tulit palstalle etsimään merkkiä minusta, jos kaipaat yhtään minua niin kuin minä sinua Ei mennyt k121812Ökyrikas Kurkilahti mussuttaa veroistaan
Pakeni aikoinaan veroja Portugaliin mutta joutui palaamaan takaisin kun Suomi teki verotussopimuksen Portugalin kanssa.1411742Yhdysvalloissa työllisyys paranee, Suomessa työttömyys kasvaa, missä vika?
Miten tämä on mahdollista että 177 000 uutta työllistä tuli USAssa yhdessä kuukaudessa, vaikka Trump on ruorissa? Orpon4111648