Paltamo

Ollaan tulossa porukalla Kajaanin kuppeille, Paltamoon tänään. Useammankin kerran paltamossa vierailleena voin sanoa, että paltis on aina ollut aika kuollut paikka. Onko paltamossa baaria jossa viihtyis tällaset 22-24-vuotiaat?
22981
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

baaria missä viihtyy kukaan???

Äänestä
  • Paltamon Paltahovi on oikeen viihtysä paikka, ainakin silloin kun siellä sattuu olemaan jotain järjestettyä ohjelmaa. Omistaja ja muu henkilökunta todella mukavaa. Jonkun kerran on tullu asioikseen käytyä. Eihän Paltamossa nykyään muita baareja olekaan...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nuoret kirjoitti:

Ollaan tulossa porukalla Kajaanin kuppeille, Paltamoon tänään. Useammankin kerran paltamossa vierailleena voin sanoa, että paltis on aina ollut aika kuollut paikka. Onko paltamossa baaria jossa viihtyis tällaset 22-24-vuotiaat?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu