Miksi useimmat työikäiset romanimiehet eivät käy töissä vaan hengailevat kauppakeskuksissa?
Kertooko joku
14
939
Vastaukset
- Anonyymi
Mie voin sannoo.hullu se työt tekee,viisas pääsee vähemmäl. Ei terve ruumis työtä kaipaa. Ja onnen numero heil on viistöistä. Et sillee.
- Anonyymi
Jos on ollut vaikka duunissa yövuorossa ja päälle aamusella muutaman tunnin nukahtanut, mitä siinä sitten vaikka päivemmällä poikkeaisi kauppakeskuksessa tuttuja tapaamassa?
- Anonyymi
näkyy niitä suomalaisiakin olevan k-keskuksissa.saman laisia luusereita teissä on vähän enemmän
- Anonyymi
Joskus olen nähnyt baareissa romaaneja niin ne tilaa ihan älyttömän määrän juomia kerralla joku 10 kussubatteryä tai valkovenäläistä. Eli kyllä ne jostain sitä rahaakin taikoo ei tyttömyystuet tollaiseen riitä. Lisäksi jonkun roomaanin oon nähnyt ajavan uudehkolla mersulla. Eli kyllä ainkin jotkut jotain töitäkin tekee ja varmaan vielä yrittäjän asemassa.
- Anonyymi
Kyllähän sitä rahaa saa vaikka ei töissä kävisikään. Kelalta keplotellaan kaikki mahdolliset avustukset, myös Ruotsin fattasta. Siihen päälle puijataan vanhuksia, juoppoja, varastellaan ja myydään netissä olematonta tavaraa niin kyllä siitä tuohta kertyy.
- Anonyymi
SIKSI KUN RASISTIT EI OTA HEITÄ TÖIHIN
- Anonyymi
Kela maksaa elämisen ja muut rahat saadaan keppostelemalla
- Anonyymi
Ne o.n eläkeläisiä
Ketjusta on poistettu 25 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1291343
- 100871
- 75703
- 51595
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa13501ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40474Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m153451Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..30407Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;175384- 25381