Perho on pieni. Jäljellä 2600 asukasta.
Pienenevä Perhonen
8
1755
Vastaukset
- Anonyymi
Ihme, että senkin verran. Toisaalta mihinkä ne peräkylien porukat sieltä osaisivatkaan lähteä. Nuo kun kaatuu niin Perhon tarina on luettu. Ei sinne mahda ketään terveitä nuoria jäädä..?
- Anonyymi
Ja alenee koko ajan. Mitähän kunnan miehet ajattelee tekevänsä asian eteen?
- Anonyymi
No jos kunnan miehet on siitoskyvyttömiä niin täältä voi lähtä muutama pohjoispojanmaalta talkoisiin.eiköhän se väkimäärä rupea kasvuun.
- Anonyymi
Kuntaliitos Vetelin kuntaan olisi parasratkaisu, tai Kyyjärveen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuntaliitos Vetelin kuntaan olisi parasratkaisu, tai Kyyjärveen.
Koko Keski-Pohjanmaa yhdeksi kunnaksi tai sitten kunnat jaetaan osaksi keski-suomea, etelä- ja pohjois-Suomen maakuntia. Elinkelvoton kääpiömaakunta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuntaliitos Vetelin kuntaan olisi parasratkaisu, tai Kyyjärveen.
Kyllä Kyyjärvi on surkea vaihtoehto.
- Anonyymi
Veteli kaikkein surkein. Joku pitäisi saada öky liikuntahallia maksamaan. Oman kunnan rahat ei siihen oikein riitä.
- Anonyymi
Hyvä, että väki siellä vähenee. Perho maan uskovaisin kunta, melkein 90 % maksaa kirkollisveroa. Tyhmien keskittymä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1026598
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t313950törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/303385Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3831807- 331418
- 271360
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi471093Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv111006Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11940- 42889