Outo kysymys hallituksen jäseneltä isännöitsijälle: Mitä talohuolto on tekemässä talollamme?
Niin, mistäpä isännöitsijä sitä voisi tietää. Ei isännöitsijä voi mitenkään olla tietoinen talohuollon liikkeistä ja tekemisistä 25:ssä taloyhtiössä eikä siitä tule mitään, että jokainen isännöitsijän soittaa päivittäin talohuoltoon ja kysyy, mitä kävitte eilen tekemässä kussakin taloyhtiössä?
Mitä outoja kysymyksiä sinä saat päivittäin?
Mitä talohuolto on tekemässä?
3
161
Vastaukset
- Anonyymi
"Mitä outoja kysymyksiä sinä saat päivittäin?"
Kenen vastuulla on minun ruohikolle istuttamieni tulppaanien kasteleminen?
WC-pytty jotenkin yllättäen halkesi. Milloin tulee korjaaja?
Parvekkeella on linnunpesä. Milloin talkkari tulee häätämään rääkyvät rääpäleet pois?
Pihalla on roskakatos jonka joku on viime yönä polttanut. Miksei sitä ole jo korjattu?
Saunan lämmityksen ajastinkello on taas tunnin väärässä ajassa. Miksei tuota voi hoitaa kuukautta etukäteen?
Jne.- Anonyymi
Jos se kuuluu siihen isännöitsijän olemattomaan ammattitaitoon pitää langat käsissä ja vastata kyselyihin vaikkei mistään tiedä mitään. Voisi kai se olla imartelevaa miten isännöitsijään noin luotetaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.3914346Kuka on mystinen heppamies?
Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel1161655- 1351474
Jäätävä epävarmuus
Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko721220Perjantaita!
Miltä kaivattusi tuoksuu? Tuli mieleen kun täällä usein mainitaan pahasta hajusta. 🤔721037Yksi iso yllätys luvassa The Summit Suomi -finaalijaksossa - Tiesitkö nämä Summit-loppukolmikosta?
The Summit Suomi on tarjoillut yllättäviä pudotuksia ja melkoisen määrän pelkkää kisaajien vaelluksen kuvaamista Norjass151036Voi että! Sergey Hilman paljastaa Race Across the World -kuvauksista: "Tämä oli se paras jekku"
Tykätään! Aikamoinen pari tämä Sergey Hilman ja Sini Sabotage - herättävät varmasti vahvoja tunteita suuntaan sun toise12967- 38930
Ei tullut konkurssia, tuli 3 karhua
Olipas hyvä uutinen. Näin sitä vaan tunnetaan. Persut eivät onnistuneet tuhoamaan.. tätäkään60915- 65911