Kova vauvakuume on, mutta neljäs lapsi ei ota tullakseen. Puolitoista vuotta yritystä ja ikää mulla vasta 35. Kolme edellistä alkanu helposti. Onko muita saman kokeneita? Mistä ootte saanut apua?
ei tärppää
äiti
5742
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
mäkin oon yrittäny tulla raskaaksi, mul on jo 2 lasta mutta vauvakuume on taas kova. 4 yrityskiertoa takana vasta mutta tuntuu että on yritetty jo ikuisuus. 2 edellistä raskautta on alkanu melkein ensi yrittämällä. toivotaan että tärppää!!
Hei, itse kanssa koetin lasta todella tosissaan. Petyin aina kun kuukautiset alkoi. Sitten päätin että ok ei enää lapsia, että en saa enää (ikäkysymys) luovutin. Aattelin että ei sitten, koska ei ole tullakseen, ehkäisyä en käyttänyt. Ja kuinka ollakkaan, tulin raskaaksi. Ja edellinen oli syntynyt -02 (ikäni 42), toinen -04 (ikäni 44). Siis totta on. Nyt olen ihanan tyttövauvan onnellinen äiti, jo viidennen kerran. Mutta nyt viimeinen, olen sisäisesti saanut sinut itseni kanssa, klipsit. Eli älä luovuta. Tyttöni on nyt 8kk ja aivan ihana. PS: olet tavallaan nuori vielä, siskosi saa vauvan syyskuussa ja ikä 45. Totta.
Oli kiva lukea kannustavia ja ymmärtäviä viestejä! Ja ei kun isännän kanssa sänkyyn tänään kun saa kersat nukkumaan!
Oletko testannut millon ovulaatiosi on? Jos kuukautiset ovat epäsäännöllisetkin, ovulaation aikaa voi olla vaikea itse tietää ja silloin ovulaatiotestit voisivat auttaa asiaa. Kätevästi niitä saa netistä, esim. www.mammaksi.fi-sivulta. Toimitusaika on vain päivän pari.
kans yritetään sitä neljättä..Tosin vasta maaliskuulta asti ollaan yritetty mutta tuntuu tää aika vaan niin loputtoman pitkältä. Eka tärppäs samantien ja toinen ja kolmas vaati vajaan puolen vuoden yrityksen.
Ittellä ikää 30 vee.