ruoka öljyt

Anonyymi-ap

JÄTIN KAIKEN RUOKA ÖLJYT KOKONAAN NIIN VERENPAINE LASKI NORMAALI TASOLLE,SYDÄN OIREET LOPPUI,NÄRÄSTYS MYÖS JA EI TARVI RIPULOIDA JOKA JOKA PÄIVÄ.EIKÄ OLE OLLUT MAHA OIREITA.

ALOIN SYÖDÄ KOKO LIHAA SIAN LIHA,VOITA ,PUNAISTA MAITOA,RUISLEIPÄÄ YMM............

NYT OLEN TÄYSIN TERVE EI KOLESTEROLIA,VAIN HYVÄ KOLESTEROLIA.JA ON HYVÄÄ RASVAA VERI SUONISSA.PHA RASVA POISTUI KUN LOPETIN KAIKKI RUOKA ÖLJY PITOISET AINEET(kevyt levittee)

T: vanhan ajan ruoka on terveellistä

6

250

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      sama täällä minä olen syönyt koko elämän vanhan ajan ruokaa,EI RUOKA ÖLJY PITOISIA.OLEN TÄYSIN TERVE MYÖS.

      T::90 v

    • Anonyymi

      Syön vain MaraPuu suklaata.

      Hilima Kuhmost, 174v and counting

    • Anonyymi

      Olen samaa mieltä. Syön vain kananmunia kaksi päivässä, punaista maitoa litran päivässä, perunoita 5-10, keitettynä ja voilla paistettuna, on hyviä ilman kastikettakin, vain suolaa ja voita pannulle, kermajuustoa, punaista lihaa, sikanautaa paistettuna voilla, mustaa suklaata, en vihanneksia ollenkaan. Juguttia ja rahkaa, ruisleipää, ylikypsää, kunnon pekonia, jossa rasvaa, 20 kuppia mustaa kahvia päivässä, sokeria vain puolikas lusikallinen kahvimukia kohti. Samaa ruokavaliota olen käyttänyt 50 vuotta, en ole ollut, kuin flunssassa joskus 10v sitten, en ole tarvinnut, kuin hammaslääkäriä, verenpaine 70/125, kolestroli hyvä, ei vatsanväänteitä, ei närästystä, en syö lääkkeitä, enkä ole syönyt niitä 50 vuoteen, buranan puolikkaan otan, jos iskias iskee, kun ilmat vaihtuu ja räntäkelillä ei siedä liukastumista tai väärää nostotapaa, jos aamulla vihlaisee ristiselässä, niin ota puolikkaan buranan ja kävelen rauhassa puoli tuntia, niin sillä menee ohitse. En ole hyvä asiakas apteekille, kun 10 kpl paketti kestää parikin vuotta, lääke vaikuttaa heti, kun ei syö niitä joka nipistykseen, ainahan ihmistä jostain nipistää. Mutta ei joka nipistykseen ja pieneen särkyyn tarvitse aina purkillista lääkkeitä syödä. Televisio mainostaa, että ota ja sitä lääkettä ja popsitaan, kuin karamellejä ja kun todellinen tauti sitten iskee, niin kroppa on niin puudutettu ja kyllästetty lääkkeiillä, ettei enään tehoa muu, kuin mennä teho-osastolle tiputukseen. Syökää terveellisesti, niin ei tarvitse lääketeollisuutta elättää, syökää kotimaisia hedelmiä ja marjoja, voilla paistettuja silakoita, ei mitään ulkolaista myrkytettyä, missä on homeenestoaineita, kärpäsmyrkkyjä,ym. että säilyy, ulkolaiset omenatkin on vahattu estoaineilla, siksi ne kiiltää vielä puolen vuoden päästäkin.

      • Anonyymi

        Kaupan hyllyt täysin vanhaa ns.ruokaa.perusruoka ilman liika mausteita pitää nälkää loitolla.ei tule kauheen kalliiksi jos viitsii hieman vaivaa nähdä ja tehdä .Syödä vaan silloin kun on nälän tunne.


    • Anonyymi

      Pitää olla rikospuhelut liitäntää, kolesroli,sekä Pyhäsalmi,Latvanen ilman Jokiperä, Ryynänen,kultainen takki,penikkatauti purku koodi lisää. Pulkkinen linjasto tarkkailuun siirrot

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      101
      7513
    2. 95
      5367
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      83
      4987
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      136
      4374
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      11
      3120
    6. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      46
      2752
    7. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      52
      2749
    8. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      61
      2357
    9. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      11
      2309
    10. Suudeltiin unessa viime yönä

      Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit
      Ikävä
      21
      1900
    Aihe