Ĺehessä ihan oli juttu että on valittu 50 Suomen parasta ravintolaa. Yksikään niistä ei ollut Hyrynsalmella eikä Ukkohallassa.
Mikä on kun ei
23
235
Vastaukset
- Anonyymi
No,ne ei ollut 50: n parhaan joukossa.
- Anonyymi
🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17802845J
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
- Anonyymi
Eikö etes rantapaari päässyt joukkoon?
- Anonyymi
Jos oisi ollut Ukkohallassa niin kai se silloin olisi ollut myös Hyrynsalmella tampio!
- Anonyymi
Muistan että kansalaiskoulussa Hyrynsalmella oli ruotsinkielen opettajana Tampio.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Muistan että kansalaiskoulussa Hyrynsalmella oli ruotsinkielen opettajana Tampio.
Hyvin on Tampion opit iskostuneet oppilaiden päihin, puolet kyläläisistä eläviä esimerkkejä Tampion opin tuloksista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Muistan että kansalaiskoulussa Hyrynsalmella oli ruotsinkielen opettajana Tampio.
Ei kansalaiskoulussa opettu ruotsinkieltä!
- Anonyymi
Onko Hyryllä joku ravintola edes olemassa?
- Anonyymi
Oli varmaan 51.
- Anonyymi
Käväiseppä kurkkaamassa kun isolla kirkolla käyt miksi ne on parhaita?
Elämyksiä voi saada ruuankin kanssa. - Anonyymi
Pitäisi saada topples tarjoilijoita ravintoloihin....
- Anonyymi
Pizzeria Nehir?
- Anonyymi
Me hyrynsalmiset emme oikein ymmärrä tuon Fine Diningin ideaa. Jos tarjotaan kaksi heinänkortta poronjäkälällä koristeltuna hintaan 34,95, ei sillä persjalkaisen, mutta pitkäselkäisen kainuulaisen nälkä taltu.
Meille kelpaa paremmin läskikäristys, leipäjankki, läskisoossi, taikka muut vankat perinneherkut.
ABC:n buffet on meille myös mieleen.- Anonyymi
Yleensä kyllä sisältää 3-6 eri annosta joista kaikki syömällä taatusti tulee vatsa täyteen.
Menun hinta n, 45-65€
ABC buffet on tietysti sovelias niille jotka jonottavat ämpäreitä ja syövät 1-2 kiloa moskaa sekaisin kerralla.
Pääasiana , että mahdollisimman paljon halvalla.
On se sekin ruoka kulttuuria tietysti. - Anonyymi
Syö paskaa, 5 biljoonaa kärpästä ei voi olla väärässä.
- Anonyymi
Lohikeittoa pitää olla
- Anonyymi
Jos olisi vielä ravintola Reitinhovi Hyrynsalmella niin taatusti olisi 50 parhaan joukossa Hawaijinleikkeineen.
- Anonyymi
Metsästäjän leike myös
- Anonyymi
Jälkiruoaksi listalta numero 2.
- Anonyymi
Hyrynsalmen paras ravintola ehdottomasti on ollut Vilpertti. Tosin sieltä ei saanut ruokaa eikä väkeviä mutta sai tuoda omat eväät ja juomat. Oluttakin sai hakea itse juomakaapista. Maksulla ei ollut kiirettä. Toiseksi paras on ollut jo aiemmin ketjussa mainittu Rantabaari. Keskusbaari myös oli hyvä menomesta perjantai iltoina. Mitä muita kuppiloita muistatte Hyrynsalmelta?
- Anonyymi
Haapobaari oli kyllä ihan paras
- Anonyymi
Aikoinaan Reitinhovin omistajat joivat viinaa omassa raflassaan. Kun rahat loppuivat, hakivat kassasta lisää. Konkkaan män!
Mitä me tästä opimme?
No ainakin sen, että vaikka kassavirta on vuolas, liiketoiminta ei silti kannata.- Anonyymi
Aika moni ruokapaikan omistajakin syö omassa baarissa tai ravintolassa, eikö oo ihme juttu, kyllä on törkeetä touhua ollut jos ovat ottaneet omia rahojaan oman ravintolan kassasta!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2714687Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1343040Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit442857Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k292841Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?761801Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061654Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281521- 601429
- 951292
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2151180