Ĺehessä ihan oli juttu että on valittu 50 Suomen parasta ravintolaa. Yksikään niistä ei ollut Hyrynsalmella eikä Ukkohallassa.
Mikä on kun ei
23
246
Vastaukset
- Anonyymi
No,ne ei ollut 50: n parhaan joukossa.
- Anonyymi
🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17802845J
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
- Anonyymi
Eikö etes rantapaari päässyt joukkoon?
- Anonyymi
Jos oisi ollut Ukkohallassa niin kai se silloin olisi ollut myös Hyrynsalmella tampio!
- Anonyymi
Muistan että kansalaiskoulussa Hyrynsalmella oli ruotsinkielen opettajana Tampio.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Muistan että kansalaiskoulussa Hyrynsalmella oli ruotsinkielen opettajana Tampio.
Hyvin on Tampion opit iskostuneet oppilaiden päihin, puolet kyläläisistä eläviä esimerkkejä Tampion opin tuloksista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Muistan että kansalaiskoulussa Hyrynsalmella oli ruotsinkielen opettajana Tampio.
Ei kansalaiskoulussa opettu ruotsinkieltä!
- Anonyymi
Onko Hyryllä joku ravintola edes olemassa?
- Anonyymi
Oli varmaan 51.
- Anonyymi
Käväiseppä kurkkaamassa kun isolla kirkolla käyt miksi ne on parhaita?
Elämyksiä voi saada ruuankin kanssa. - Anonyymi
Pitäisi saada topples tarjoilijoita ravintoloihin....
- Anonyymi
Pizzeria Nehir?
- Anonyymi
Me hyrynsalmiset emme oikein ymmärrä tuon Fine Diningin ideaa. Jos tarjotaan kaksi heinänkortta poronjäkälällä koristeltuna hintaan 34,95, ei sillä persjalkaisen, mutta pitkäselkäisen kainuulaisen nälkä taltu.
Meille kelpaa paremmin läskikäristys, leipäjankki, läskisoossi, taikka muut vankat perinneherkut.
ABC:n buffet on meille myös mieleen.- Anonyymi
Yleensä kyllä sisältää 3-6 eri annosta joista kaikki syömällä taatusti tulee vatsa täyteen.
Menun hinta n, 45-65€
ABC buffet on tietysti sovelias niille jotka jonottavat ämpäreitä ja syövät 1-2 kiloa moskaa sekaisin kerralla.
Pääasiana , että mahdollisimman paljon halvalla.
On se sekin ruoka kulttuuria tietysti. - Anonyymi
Syö paskaa, 5 biljoonaa kärpästä ei voi olla väärässä.
- Anonyymi
Lohikeittoa pitää olla
- Anonyymi
Jos olisi vielä ravintola Reitinhovi Hyrynsalmella niin taatusti olisi 50 parhaan joukossa Hawaijinleikkeineen.
- Anonyymi
Metsästäjän leike myös
- Anonyymi
Jälkiruoaksi listalta numero 2.
- Anonyymi
Hyrynsalmen paras ravintola ehdottomasti on ollut Vilpertti. Tosin sieltä ei saanut ruokaa eikä väkeviä mutta sai tuoda omat eväät ja juomat. Oluttakin sai hakea itse juomakaapista. Maksulla ei ollut kiirettä. Toiseksi paras on ollut jo aiemmin ketjussa mainittu Rantabaari. Keskusbaari myös oli hyvä menomesta perjantai iltoina. Mitä muita kuppiloita muistatte Hyrynsalmelta?
- Anonyymi
Haapobaari oli kyllä ihan paras
- Anonyymi
Aikoinaan Reitinhovin omistajat joivat viinaa omassa raflassaan. Kun rahat loppuivat, hakivat kassasta lisää. Konkkaan män!
Mitä me tästä opimme?
No ainakin sen, että vaikka kassavirta on vuolas, liiketoiminta ei silti kannata.- Anonyymi
Aika moni ruokapaikan omistajakin syö omassa baarissa tai ravintolassa, eikö oo ihme juttu, kyllä on törkeetä touhua ollut jos ovat ottaneet omia rahojaan oman ravintolan kassasta!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit725828KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti2564654Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja202578Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei282493Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT841521Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro111393- 1051337
Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1281296seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1061235Rötösherra käräjillä
Ähtäriläisyrityksen epärehellisyys oli niin suurta, että mies yhtiön takaa oli lähellä saada ehdotonta vankeutta. Vaikeu191181