Vioxic, miten toimia?

Anonyymi-ap

Ahdistaa. Tilasin vioxiclta yövaatesetin enkä sen tarkemmin lukenut kaupasta, tiedän, tyhmää.
Maksoin kortilla, tuotteet kyllä tuli mutta niin pientä kokoa että huhhuh, nyt luin tarkemmin niin ei voi palauttaa🤯 eniten mua nyt ahdistaa että heillä on mun kortin tiedot..
Jollain samanlaisia kokemuksia? Teittekö jotain toimia vai annoitteko olla, seurasiko teille siitä mitään?

4

2758

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tilasin Vioxiclta lasinkorjausliiman, jota en saannut, maksoin tuotteen verkkopankissa Klarna Bankin kautta, heidän ohjeiden mukaisesti.
      He ilmoittavat, etteivät löydä maksua vaikka lähetin 3:een kertaan infoon pankista tulostamani kuitin suoritetusta maksusta.
      En jaksa enään tapella asiasta, joten rahani menetin tyhmyyteni takia, maksamaani liimaa en ole saannut, enkä ilmeisesti tule saamaan.

      • Anonyymi

        Eikö marketeista , rautakaupoista löydy lasinkorjausliimoja???


    • Anonyymi

      verkkosivut on käännetty Suomenkielelle, sivu sijaitsee Alankomaassa. tämän tyylisiä halpoja verkkokauppoja on ollut aiemminkin ja nekin sijainnut samassa maassa. jos maksanut kortilla nii vaarana on että nostavat rahaa tililtä.

    • Anonyymi

      Juuri laitoin kyselyä 2 kännyn varavoimasta, joita ei ole tullut vaikka ne on maksettu. Tilaus 6.8. Joten saas nähdä tuleeko vastausta tai tuotteita koskaan....!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä

      Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien
      Yhteiskunta
      226
      3312
    2. Tapettu

      On joku kangaskadulla perjantaina
      Sotkamo
      59
      2817
    3. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      24
      2446
    4. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      18
      2441
    5. Työvoimatoimisto

      Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve
      Työttömyys
      72
      1924
    6. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      84
      1840
    7. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      40
      1812
    8. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      19
      1795
    9. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      91
      1652
    10. Mietin sua liikaa

      Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli
      Ikävä
      65
      965
    Aihe