Anonyymi ketjunikkari on avannut kiinnostavia keskusteluja täällä palstalla.
2.3.23 Miul on pienii vinkkilöiit
8.3.23 Pena pistä joku hyvä alotus palstalle
11.3.23 Kuka olisi paras feikin metsästäjä eduskunnassa
22.3.23 Onko netinkäyttösi lähtenyt käsistä
25.3.23 Kopio-kostaja Moganista.
30.3.23 Mitä puoluetta äänestäisi onko penalla suosituksia?
31.3.23 Palstan maaliskuun penailu hitit
31.3.23 Ketkä kuuluvat penanporukka liigaan?
Sana on vapaa, nyt keskustelua ketjujen aiheista!
Mikä asia askarutti mieltäsi ketjuissa?
2.3.23 Miul on pienii vinkkilöiit
8.3.23 Pena pistä joku hyvä alotus palstalle
11.3.23 Kuka olisi paras feikin metsästäjä eduskunnassa
22.3.23 Onko netinkäyttösi lähtenyt käsistä
25.3.23 Kopio-kostaja Moganista.
30.3.23 Mitä puoluetta äänestäisi onko penalla suosituksia?
31.3.23 Palstan maaliskuun penailu hitit
31.3.23 Ketkä kuuluvat penanporukka liigaan?
Sana on vapaa, nyt keskustelua ketjujen aiheista!
Mikä asia askarutti mieltäsi ketjuissa?
Vastaukset 91
Vanhimmat
Penailu on mukavaa kun sen oikein oivaltaa, sanoi penanporukka
Noin sanoi Imatran Somekerma, kun aloitti v. 2021 tehtailemaan tänne palstalle, Aarnon johdolla, trollausketjuja.
Eihän 2021 tiedetty penailusta mitään, sekaisinhan olette koko porukka
Ihana riimi ❤️
Hilpati hillaa
Aarno vs pena
Toivotan onnee ketjun alottajan hyville yrityksille!
Penalla ja porukalla havaittavissa kevät hulluutta.
Kyllä se hulluus on ympärivuotista, saattaa ehkä näin keväisin hiukan paheta
Kevättä rinnassa 😂😂😂
Postilaatikon pommitus oli aika esillä maaliskuussa.
Imatralaisilla on ilmiselvästi paha olla. Eikö siellä toimi mielenterveyspalvelut, vai missä vika?
Ei taida toimia. Ne jotka hoitoa tarvitsisivat eivät välttämättä pääse ja nämä pahimmat eivät edes tajua hoitoa tarvitsevansa.
Nämä Penan hittilistat iskee suoraan Somekerman hermoon.
Voisitko selittää miksi käy Somekerman hermoon?
Ninaa kuikuttaa:)
😆😆
Onko kukaan pimpotellut ovikelloja?
Tai sitten se käy pimpottelijan hermoon
😜😜😜😜😜😜😜
Mihinkäs on sivuutettu valeasiakkaan jorinat? Postilaatikon pommitukset ja rutkutukset parista firmasta ovat keränneet yhteensä jo +15000 näyttökertaa. Taitaa olla Imatrapalstojen ennätykset.
Penailu pn suosituinta
1500 näyttökertaa on lähempänä, pena on kerännyt näyttöjä kymmeniätuhansia
Turhaan tähän ajankohtaan yritetään valeasiakasta painaa unholaan. Ei voi mitään mutta valeasiakas hallitsi maaliskuussa tätä palstaa. Saapi nähdä miten käy huhtikuun kanssa.
Miun julkasemat kuukauven hitit on vaa sellasii ketjui mitkä koskee minuu. Niihi ei kuulu valeasiakkat eikä mitkää muut aiheet. Tehkää niille omat ketjut!
Älkää puuttuko penailu ketjuihin, Pena on oikeassa👍👍👍
Miusta tänne suomi24 imatra osioo vois lisätä imatran kohalle lisätä Pena osion ja sinne kuukauven hitit,Isopomo ja somekerma.Kaikilla ois oma osio.Penaporukka ati pena vois ottaa asiakasee kysellä ylläpidolta oisko tollane mahollista.Siel sitte keskusteltas vaa penasta nii ku pena tossa sano ja haluais.
Pena on ehdoton palstan boss, sitä arvo ei annetta kellekkään edes penan kuoltua.
Pena on FinalBoss
Hyvä pena pidä kuria noille feikeille 👍
Mitä mieltä olette Prisman uudesta skannausjärjestelmästä?
Miust se on ihan hyvä
T:Pena
Mitä tapahtui Juhannuksena 2016? Kerro pena
Asiasta on kirjoitettu esim. ketjut Imatran somesota, Oharit jäsenil, Tainionkoski fb ryhmän tilanne tänään, Oli kerran Taininkoski--kadonnut.
Jotkut puhuvat mustasta Juhannuksesta
Oli lämmin ja aurinkoinen päivä juhannuksena 2016. Sataa tihutteli hiljalleen, haavan lehdet värisivät lepikossa aavemaisesti.
T.Pena
Juhannuksena 2016 Oli kerran Tainionkoski ryhmän yp lopetti alkuperäisen tainion ryhmän.
Sittä lähtein on sitä asiaa puitu täällä palstalla.
Pieni korjaus tuohon. Sinä, Pena ja PenanPorukka ovat puhuneet asiaa täällä. Somekerma kaikkine jäsenineen on jo lopettanut ajat sitten.
Taitaa se vanha Tainion ryhmä olevan Somekermalle ja IsoPomolle nii arka aihe et siit ei saa puhuu tääl ollenkaa. Haluuvat näköjää kieltää meit vastaamastakii jos joku kysyy tääl siitä ryhmästä.
Juhannuksena 2016 joku Somekermasta oli sitä mieltä että IsoPomolla on isompi kul... kul...kultakello kuin Penalla ja Helsingin rouvalla napakampi vi... vi.... vihta kuin PenanPorukan hameväellä ja Pena on ollut tuon vuoksi jo kahdeksan vuotta kallella ky... ky... kypärin. Mutta toivotaan että Penallakin vielä lopussa ki... kik... kiitos seisoo.
Kiellän sinua puhumaa Tainion ryhmästä täällä mitään.
T.IsoPomo
Somekermalta lähti taas mopo käsistä.
Todellisuushan on se et IsoPomo ja Helsingin rouva ja osa Penderin listan porukasta, häiriköi ryhmän perustajaa, nii kauan et hänelt palo pinna ja se oli OLI KERRAN TAINIONKOSKI ryhmän loppu.
Sit alkovat seuraavis ryhmissä häiriköinnin ja tääl palstal haukkumaa niitten ryhmien ylläpitäjiä.
Tää IsoPomo vois työntää päänsä peräaukkoonsa, jos ei kestä että täällä puhutaan siitä vanhasta ryhmästä.
Tai sitten pysyy siellä TAINIONKOSKI, MANSIKKALA, KARHUMÄKI HISTORIAA JA NYKYPÄIVÄÄ ryhmässä kirjottelemassa.
Ohhoh, niinkö siinä kävi. No mitäs nyt sitten?
Mie oon aika varma et pena oli sillo karnevaaleilla
Oletko koskaan nähnyt penaa livenä?
Siehä oot jo moneen kertaan tunnustant et sie aloitit koko revohkan
Mikä oli ryhmän viimeisin viesti?
Tuliko ryhmän ypltä viesti että olen päättänyt lopettaa ryhmän vai hävisikö ryhmä yllättäen?
Tuli viesti. Ja tämän kirjoitti yp Pena viimeisen kerran vuonna 2016 juhannuksena
Mitä yp pena kirjoitti?
Tässä kaksi viimeistä viestiä. Penan kultakello käy ja kukkuu ja kun on vähän pienempi kuin IsoPomon se ei tunnu niin ilkeältä ranteessa kun sitä käyttää ja PenanPorukan hameväen vihdat ovat yhtä napakat kuin Helsingin rouvan ja kestävät pidempään löylytystä.
T.PenanPorukka
Nii just LÄL LÄL LÄÄ ja mie tääl vaa nauran HAH HAH HAA
T.Pena
Kuninkaanportin kivitaulut:
Tähän laski kuningas Fredrik ensimmäisen kiven vuonna 1748
Ja tähän laski kuningas Kustaa viimeisen kiven vuonna...
Suomes täänää aamu 1:20. Tääl oli sillo vast ilta 😲 kello oli 23:20. Ammusta...ammusta 🥺
Näin kirjoitti jo 2015... https://keskustelu.suomi24.fi/t/13615384/imatran-facebook-ryhma?fbclid=IwAR3bNIJ1YN-yw3GNIbSgGygcKaZ5tKLR_Qc0biNmuoQatD4t3pbmDyg5Fvo
IsoPomon viimeinen viesti ryhmän perustajalle
21.6.2016 13.30
Mikähän on syynä nyt, kun minut on heitetty ulos Tainio ryhmästä
Asiat kaipaisi "vähäsen" selityksiä, vai vienkö asiaa eteenpäin vaikka viranomaisille ?
22.6.2016 16.28
Ei siis ole kanttia vasta kysymyksiin
Yritkö peitellä jälkiä ajamalla Tainio ryhmän alas
Hei vaan kysyisin sellaista asiaa et onko Oli kerran Tainonkoski lopetettu kun en sitä saa auki? Kuuluin siihenkin ryhmää? Kiitos etukäteen vastuksesta.
HV: -taisi loppua alkuunsa koko ryhmä, itse kerkesin onneksi erota sieltä ja ennen lopettamista
ML:-Ryhmiä tulee ja menee. Oli kerran Tainionkoski ryhmä lopetti ja perustettiin jo uudelleen mutta nyt on kaksi uutta Tainion ryhmää Tainionkoski ja Vanha Tainionkoski
Hei vaan kysyisin sellaista asiaa et miksi ensin kysytte anonyyminä ja sitten vastaatte nimimerkillä? Miksi että vain suoraan laita noita viestejä?
Tuolloinko tapahtui Penan ja porukan suuri kilahdus?
Ei tapahtunu kilahdusta vaan perustimme uudet ryhmät lopetetun tainion ryhmän tilalle. Silloin kilahti vain Penderin listan porukka.
No onpas hurjaa. Ei tätä uskoisi ennen kuin itse lukee.
Kuka kilahti koviten?
Koska tuo oli kopio erään ryhmän keskustelusta Oli kerran Tainionkoski ryhmän lopetuksen jälkeen. Joku siellä kyseli asiasta. En kopionut kysyjän nimeä tänne.
Vai niin, todella järkyttävää. No miten tästä nyt eteenpäin? Muista että ei tarvitse jäädä yksin noin järkyttävien asioiden kanssa.
2016 tapahtuma. Ei ajankohtainen juttu. Toivottaan että somekermakin on jo toipunut järkytyksestä.
Hienoa että olet huolissasi muista. Mutta miten itse, vieläkö koet tuon asian ahdistavaksi?
Varmaan tämän ketjun aloittaja
...https://keskustelu.suomi24.fi/t/14460224/oli-kerran-taininkoski-----kadonnut-
Mitkä olivat penan viimeiset sanat kun ryhmä loppui?
Deletoiko pena itse sen ryhmän vai joku muu?
Minä kiellän penaa kertomasta niitä
T:IsoPomo
Pyhmän lopetti ryhmän perustanut henkilö.
Äh piti kirjoittaa ryhmän
Voi voi ku Imatran uteliait kiinnostaa vanhat asiat 🤣🤣🤣. Lukekaa niist vanhoist ketjuista 😁
Et julkaise sitä viimeistä kirjoitusta täällä, koska määrään niin
T:IsoPomo
Mie en siel ryhmäs oo ollukkaa sillo ku se lopetettii.
Olit ryhmässä jos minä sanon niin.
T.IsoPomo
Missä ne vanhat ketjut on?
Pena otti kaikist kopioloit,laitto omil sivuloil, poistatti kaikki ketjuloit ja laitto kaikil estoloit ettei niit nää kukkaa.Hää on semmone et hänelaisii veitikkaloit ei montaa löyvy.
Mie en oo poistattanu näit ketjui vaa IsoPomo. Hää ku ei tykkää et tääl puhutaa Imatran ja Tainion ryhmistä. Niis ku voi paljastuu hänest liia paljo,
😂😂😂😂🤣🤣🤣🤣
Imatra ryhmä on toiminut Facebookissa jo vuosia. Siellä on vuosien mittaan tapahtunut paljon muutoksia. On tullut lisää ylläpitäjiä ja kaupunkikuvista on siirrytty luontokuviin. Ajankohtaiset asiat eivät enää synnytä keskustelua. Eikö kukaan uskalla keskustella kommenttien poiston pelosta vai eikö Imatran asiat vaan enää jaksa kiinnostaa. Ryhmän kommenttien sävy on muuttunut, helposti arvostellaan kommentoijaa ja eikä keskustelun aihetta. Toisia jäseniä saa haukkua ja aliarvioida eikä niihin ylläpito puutu millään tavalla. Sen sijaan jos julkaiset siellä esim. kuvan kadonneesta pyörästä, silloin heti yp ilmoittaa ettei asia kuulu ryhmän sivulle.
Kertokaahan kokemuksistanne.
Kertokaa lisää 2016 mustasta Juhannuksesta
R2O2H2ozzz
2019-01-03 20:21:30
Mitä kuuluu, ihminen?
https://www.aamulehti.fi/kotimaa/tekoaly-alkaa-moderoida-suomi24n-keskusteluja-opettelee-imitoimaan-ihmismoderoijaa-24275975
Minkä tahansa viestin voi vaikka kiusallaan poistattaa, kun vain keksit mikä on perustelu poistamiselle johon robotti tarttuu..
Ja sitten sensuroitiin kaikki viestit/kommentit missä mainittiin Imatra ryhmä ja sen ylläpito eli kaikki mitkä koski IsoPomoa.
Ja noista poistetusta ketjusta; ne näkyy kokonaisuudessaan (myös poistetut viestit) Penan sivulla. Pääset varmaan näkemään ne jos vaikka laitat nimikirjaimesi tänne ketjuun, niin Pena poistaa eston ja pääset lukemaan ne. Nimeähän et varmaankaan uskalla tänne laittaa 😁
P.L
En oo kyl estäny ketää kenen nimikirjaimet on P.L.
Huhujen mukaan tuona monen elämää muuttaneena Juhanuksena PenanPorukkalaiset päättivät lähettää Penan kultakellosta kuvan täydessä loistossaan Somekermalle koska Somekerma väitti että IsoPomolla on isompi kultakello kuin Penalla. Niinpä porukan hameväki päätti virittää kultakellon täyteen tikkiinsä mutta koska kultakello oli jo vanha ja raksutti jo mennyttä aikaa siitä napsahti vieteri poikki. Ja loppu onkin sitten historiaa ja katkeruutta mitä saamme lukea täältä.
Se kuka kyseli #mis ne ketjut on# Ei halunnukkaa nähä niitä ku ei uskaltanu laittaa omii nimikirjaimiaa tänne. Tärkeitä on et pääsee soittamaa suutaa ja valittammaa.
Tämmösii reppanoit nää Penderin listan porukka eli IMATRAN SOMEKERMA 😁
Voisiko tuosta päätellä et sinua on vedätetty taas kerran ja onnistuneesti niin kuin aina.
SIllehä ei voi mittää et SOMEKERMA on raukkaa porukkaa 😁
Sehän se kun Somekermalla ei ole muuta elämää kuin facebook ja tämä palsta. Se laittaa kirjottelemaan kaikenlaista älytöntä.
Tiedän Penderin listan aktiivikirjoittajasta sen, ettei ole jättänyt ainakaan 10 vuoteen kuin pari päivää väliin somekirjoittelusta. Ja silloinkin oli syynä että oli hankkinut viruksen jostain epämääräiseltä sivulta.
Aika onnetonta ja aika onneton tyyppi.
Terveisin ex yp tainion ryhmästä.
Hyvin olet kytännyt jos tuon tiedät. Aika absurdi kirjoitus kun katsoo noita teidän puuhianne 😂
Mut pena ei jättänyt yhtään päivää ilman kopiointia 😂😂😂🤣🤣🤣