Ovat koko ajan yhä väkivaltaisempia, jo ennestään selvästi väkivaltaisemoia parisuhteissa kuin pojat ja miehet.
Mikä tyttöjä ja naisia vaivaa
8
313
Vastaukset
- Anonyymi
"13-vuotias tyttö puukotti poikaa koulussa – ”Teko tapahtui täysin yllättäen"
Hän oli esimerkiksi kirjoittanut netissä kiinnostuksestaan puukottaa joku, jotta pääsisi laitokseen tai vankilaan.”
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009487158.html- Anonyymi
Tainnut hävitä se keskustelutäältä, en ainakaan löytänyt, millä palstalla sitten olikin.
- Anonyymi
Viha ja rasismi on persujen ilosanoma !! Nuoret ja lapset on helppo aivopestä !!
Nuoret kilvoittelee jalossa aatun hengessä kuka on kovin persu !! Pojat ja miehet eivät enää osaa/uskalla puolustautua naisten hormonitoiminnan aiheuttamaa irrationaalista (hysteeristä) väkivaltaa vastaan.
- Anonyymi
N WO muuttaa ihmistä...
- Anonyymi
Jopa vaaleilla voi olla ihmisien ajatteluun vaikutusta...
- Anonyymi
Punavuoren tapossakin naikkonen syyllinen. Oli vain ajan kysymys milloin onnistuu kun jo aikaisemmin ollut väkivaltainen miehiä kohtaan.
"47-vuotias mies kuoli epäselvissä olosuhteissa Helsingin Punavuoressa tiistaina 28. maaliskuuta. Mies kuoli puukotuksen seurauksena.
Poliisi epäilee teosta 27-vuotiasta helsinkiläisnaista. Kolme muuta epäiltyä vapautettiin ennen pääsiäistä.
Punavuorelaisessa asunnossa oli tullut sanaharkkaa, jonka seurauksena 47-vuotiasta miestä puukotettiin. Poliisi otti tapahtumapaikan läheisyydestä kiinni neljä henkilöä, joita kaikkia epäiltiin aluksi taposta.
Henkirikoksesta epäilty 27-vuotias nainen asuu Helsingissä. Hän on aikanaan osallistunut Miss Helsinki -kilpailuun, mutta jättäytyi pois viime metreillä aiemman rikostaustansa takia.
Sittemmin 27-vuotias nainen on ollut syytteessä puolisonsa pahoinpitelystä. Teot tapahtuivat vuonna 2020. "
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/b0315089-0a53-4758-ba23-3fbb3cdb81ed
Miksiköhän uhrista ei kerrota enempää tietoja?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️851788Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu
Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia1201204YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä621070- 62946
Hyvin. Ikävää nainen,
Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan74866Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta
Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli81817Linnasuolla poliisi operaatio
Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/864606029816- 57810
Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin
Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.46810Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.116773