Ovat koko ajan yhä väkivaltaisempia, jo ennestään selvästi väkivaltaisemoia parisuhteissa kuin pojat ja miehet.
Vastaukset 8
- Anonyymi
"13-vuotias tyttö puukotti poikaa koulussa – ”Teko tapahtui täysin yllättäen"
Hän oli esimerkiksi kirjoittanut netissä kiinnostuksestaan puukottaa joku, jotta pääsisi laitokseen tai vankilaan.”
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009487158.html- Anonyymi
Tainnut hävitä se keskustelutäältä, en ainakaan löytänyt, millä palstalla sitten olikin.
- Anonyymi
Viha ja rasismi on persujen ilosanoma !! Nuoret ja lapset on helppo aivopestä !!
Nuoret kilvoittelee jalossa aatun hengessä kuka on kovin persu !! Pojat ja miehet eivät enää osaa/uskalla puolustautua naisten hormonitoiminnan aiheuttamaa irrationaalista (hysteeristä) väkivaltaa vastaan.
- Anonyymi
N WO muuttaa ihmistä...
- Anonyymi
Jopa vaaleilla voi olla ihmisien ajatteluun vaikutusta...
- Anonyymi
Punavuoren tapossakin naikkonen syyllinen. Oli vain ajan kysymys milloin onnistuu kun jo aikaisemmin ollut väkivaltainen miehiä kohtaan.
"47-vuotias mies kuoli epäselvissä olosuhteissa Helsingin Punavuoressa tiistaina 28. maaliskuuta. Mies kuoli puukotuksen seurauksena.
Poliisi epäilee teosta 27-vuotiasta helsinkiläisnaista. Kolme muuta epäiltyä vapautettiin ennen pääsiäistä.
Punavuorelaisessa asunnossa oli tullut sanaharkkaa, jonka seurauksena 47-vuotiasta miestä puukotettiin. Poliisi otti tapahtumapaikan läheisyydestä kiinni neljä henkilöä, joita kaikkia epäiltiin aluksi taposta.
Henkirikoksesta epäilty 27-vuotias nainen asuu Helsingissä. Hän on aikanaan osallistunut Miss Helsinki -kilpailuun, mutta jättäytyi pois viime metreillä aiemman rikostaustansa takia.
Sittemmin 27-vuotias nainen on ollut syytteessä puolisonsa pahoinpitelystä. Teot tapahtuivat vuonna 2020. "
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/b0315089-0a53-4758-ba23-3fbb3cdb81ed
Miksiköhän uhrista ei kerrota enempää tietoja?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1102311Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???231014- 71912
- 103906
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha583855- 48845
- 82738
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76670- 68641
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik30627