Sieluja, vaiko huumeita? Säälittävää katella näitä Jeesus-nukkeja virastotalon viereisellä pysäkillä, jossa en ole koskaan nähnyt muita ihmisiä. Siellä ne oottaa kuin kuuromykkä pil**a "kymppi kourassa.
Eikö jo jokainen nykyihminen ymmärrä, että se raamattu on sitä kusettamista ja uhkailua/tarua , ennen lakikirjojen julkaisua?
Eikö jo jokainen nykyihminen ymmärrä, että se raamattu on sitä kusettamista ja uhkailua/tarua , ennen lakikirjojen julkaisua?
Vastaukset 2
Vanhimmat
Itsekin ihmetellyt ihan samaa? Eihän ne mitään myy, odottavat että joku vanha ihminen kulkee ohi ja alkavat omaisuuden toivossa jutella ja käännyttää. Ihan kuin romaanitkin.
Itse en ole vanha ihminen ja kerran kuljin siitä heidän ohi niin yksi kysyi uskonko jumalaan. Vastasin en, uskon omaan tekemiseeni.
Tavallaan uskonkin, mutta en sillä tavalla kuin he yrittävät sitä tuputtaa.
iTSE AJAN JÄMSÄN KAUTTA JOTTA TIEDÄN ETTÄ JEHOVIEN MÄÄRÄ ON VAKIO KOSKELLA JA JÄMSÄSSÄ !!!