Kepu saa ihan liikaa ääniä

Reilusti alle kymmenprossaa olisi hyvä määrä
26102
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

Vaan niinpä ei ole käymässä.....

Äänestä
  • Kävikö hyvin?

    Äänestä

Ulkomailta asti tultiin katsomaan Marinin tappiota.....

Äänestä

Vihervassu politiikka puree vai miten se meni Saarikko?

Äänestä

Menetti asemansa suurimpana puolueena kaikissa vaalipiireissä

Äänestä

Demut oli selkeä voittaja, vai mitä Marin?

Äänestä

Nyt on hyvä aloittaa tuottamatomien viljelijöiden tukien perkaaminen

Äänestä
  • Nyt lähtee asuntuki pummeilta ja työ alkaa maistua.

    Äänestä

  • lähtee tukiaiset junteilta,
    kiky-loikalle, tulos tai ulos,
    kokkareet tykkää markkinataloudesta,
    pitää työn alkaa maistua...

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    lähtee tukiaiset junteilta,
    kiky-loikalle, tulos tai ulos,
    kokkareet tykkää markkinataloudesta,
    pitää työn alkaa maistua...

    Jopan tuska on kosketeltavaa.

    Äänestä

Ei se mitään, pääasia että Paavo jäi ulos.
Ja Antti Rinne.

Äänestä

Demarien tappio on viljelijän voitto!

Äänestä
  • Kepun tappio on kaikkien voitto.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Kepun tappio on kaikkien voitto.

    Niin toivottavaa kuin agrisosialistien tappio onkin niin on se hieman kaksiteräinen miekka..äänet kun valuvat ääliöpersuille

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Niin toivottavaa kuin agrisosialistien tappio onkin niin on se hieman kaksiteräinen miekka..äänet kun valuvat ääliöpersuille

    Demarit ilman viher ja vasemmiston siirtymä ääniä olisi 14% puolue.

    Äänestä

Kepulle kylmää kyytiä, kun petti Maaseudun!!!!!!!!!!!!!!!!

Äänestä
  • Tuota luokkaahan se kannatus on ollut jo ainakin vuoden...

    Äänestä

  • Anonyymi00020 kirjoitti:

    Tuota luokkaahan se kannatus on ollut jo ainakin vuoden...

    Sitä saa mitä tilaa. Keskustan arvot vaihtui yrittämisestä kelapummien unelmaan.

    Äänestä

nyt alkavalla vaalikaudella on korkea aika työskennellä argisosialistien vuosikymmenien kuluessa rakentaman maakuntien hallinto- ja tukiapparaatin järkiperäistämiseksi .

Äänestä

Koputus kuului jo kepun puoluetoimiston ovella!

Äänestä
  • Puoluetta odottaa taas velkaantuminen ja yt-neudottelut - puoluetukia katoaa n 4 mijoonaa

    Äänestä

Tuo nyt kuiteskin on hyvä asia, että persujen raskaan sarjan luonto ja metsä osaaja T. Keskisarja pääsi etuskuntaan. Rupee tulemaan totuutta hiilinieluista ja Rysselin herrat saa kuulla kuinka asiat on.

Äänestä

Demojen järki ei riitä ajatusmaailmaan joka toimii siten että esim.maataloustuottajat ostavat työhönsä panoksensa kaupoista joissa työntekijät saavat palkkansa työnantajaltaan, palkankorotuksia tulee kun kauppa voi hyvin. Verotuloja maksetaan palkka sekä yritystuloista. Mitä vähemmän esim.maataloustuottajat ostavat hyödykkeitä, pakollisia tuotteita tuotantonsa,pyörittämiseen niin yhteiskunta hyötyy. Onko ihmisen itsekkyys ajanut kaiken aatteen ohitse ellei tämä talousoppi mene ymmärrettävästi perille. Jokainen meistä voi laittaa duunityöstä hanskat tiskiin ja ostaa lopettavan maatilan , nytkin on myytäviä lypsykarjatiloja myynnissä. Yrittäjänä voi olla 24 / 7 huolettomasti varalla mitä eläimille sattuu ilman ylityökorvausta. Odotella eläinlääkäriä muutaman tunnin keskellä yötä ja pelätä pahinta kuoleeko tuotantoeläimeni ennen lekurin tuloa. Velkaa ei tule sopivan maatilan ostossa kuin 250.000 - 500.00 eli saman verran kuin oman asunnon hankinnassa. Jos epäilet ottaa riskiä kannustan sinua menemään kesälomallasi kuukauden nautinnolliselle lomaleirille ja tutustua esim.maidontuotantotilalle jossa on parisataa lypsylehmää mitä he tekevät keskellä parasta kesää. Voin suositella koska maataloustuottajat ovat mukavia ihmisiä heidän kanssaan työ sujuu hyvässä yhteisymmärryksessä.

Äänestä
  • Mistä lähteistä koostuu se raha jolla maataloustuottajat ostavat tuotantopanoksensa?
    Puolet, ja ylikin, siittä on peräisin veronmaksajien kustantamista maataloustuista.

    Äänestä

  • Anonyymi00027 kirjoitti:

    Mistä lähteistä koostuu se raha jolla maataloustuottajat ostavat tuotantopanoksensa?
    Puolet, ja ylikin, siittä on peräisin veronmaksajien kustantamista maataloustuista.

    Oho!, onpas tuottajahinnat painettu törkeen alas, jos noin on.

    Äänestä

Edelliseen viestiin tuli ilmiselvä virhe jota pahoittelen. Mitä enemmän maatalousyrykset ostavat ostopanoksia sitä enemmän yhteiskunta saa verotuloja ja työntekijät työtä. Toivotaan että maataloustuottajat pärjäävät ja työllistävät esim.konekauppiaita. mielestäni maatalouskonefirman todellinen työnantaja on maataloustuottaja. Menikö tänä näin , kertokaa te jotka tiedätte paremmin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Reilusti alle kymmenprossaa olisi hyvä määrä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu