Olisin kiinnostunut kesällä ostamaan kaksi aikuista (yli 1½v koiras ja yli 2v naaras) neitokakadua lisää, Tällä hetkellä kotona majailee kaksi ennestään. Linnut toivottavasti monipuoliseen ruokaan tottuneita ja terveitä.
Myös kasvatustarkoituksiin, ei sisaruksia. Mahd. myös eri kodeista eli yksittäisen linnun myyjät ottakaa myös yhteyttä. Väreistä mieluisimmat kaneli, harlekiini ja valkokasvo sekä näiden yhdistelmät. Ei harmaata eikä lutinoa. Ostan mieluiten kesyjä/puolikesyjä lintuja sillä tulevat tottakai lemmikiksi.
Ostopäätös ei ole vielä varma ja en ihan mitä tahansa lintua ota.
Saatetaan ostaa kaksi neitokakadua
2
332
Vastaukset
- tytti-73
moi ! mulla olisi myynnissä tumma harlekiini tyttö ikää n.3-v ja uros 1.5-v jossa harlekiini piilevänä. linnut asustelee keravalla.
- Anni
Yhä edelleen etsitään mahdollisesti kahta nuorta, kesyä, tervettä ja pesimäkuntoista lintua kotiimme. Linnun saaminen näyttää todennäköisemmältä nyt. Erityisesti kanelikoiras (mieluusti harlekiinin geenillä näkyvänä tai piilona) ja harlekiininaaras, vielä tarkentaakseni edelliseen. Muitakin värejä saa tarjota ja ostopäätökseni perustuukin eniten luonteeseen, terveyteen ja kesyyteen. En osta yli viisivuotiasta lintua mielelläni.
Vastaus tähän tai sähköpostitse [email protected]
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1562687
- 2001968
- 711716
- 921638
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91441Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.321176- 761111
- 811040
- 951019
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes191954