Kehitysvamma on kiinnostuksen kohteena

Itsellä on ollut Kehitysvamma aihe kiinnostuksen kohteena joista puhuin kehitysvamma ryhmissä ja kirjotin koko ajan mitä Kehitysvamma kirjoissa lukee.

Kehitysvamma kirjoissa lukee Lievän älyllisen kehitysvamman saaneena ei osaa itsenäistä tiedon hakua.

Kehitysvamma kirjassa lukee Lievän älyllisen kehitysvamman saaneena ei osaa numerosarjoja jotka minun kohdallani ohjaajat todennut minun osaavan ja ne ohjaajat väittää että olen muka Autismi.

Minulla ei ole Autismia eikä voi olla Autismi ekko vaan kyseessä on Kehitysvamma Ekko josta pitäisi Kehitysvamma kirjoittaa.

Kehitysvamma Ekko onko pakkooire häiriö tyylinen eli on oma kehitysvamma kiinnostuksen kohteena jolloin älyllisen kehitysvamman saaneena asiakas menee ja lainaa ison pinon Kehitysvamma aiheisia kirjoja ja Kehitysvamma Ekko kestää viisi vuotta.

Ja Kehitysvamma Ekko jutuun ei ole mitään lääkkeitä vaan se tuo hyvää oloa kiinnostuksen kohteet joilla on Kehitysvamma Ekko.

Itsellä on Lievän älyllisen kehitysvamman saaneena Kehitysvamma aihe ainoastaan josta olen kiinnostunut lukemaan kehitysvamma aiheisia kirjoja ja kirjoitan ja puhun vain koko ajan Kehitysvamma jutusta.

Kun taas minun kaimalla Henna Makkosen kohdalla Kehitysvamma ekkona on vauvat jotka minua ei voi vähempää kiinnostaa josta syystä en saa muiden älyllisen kehitysvamman saaneiden kanssa kaveri suhteita.

Jos jollakin toisella älyllisen kehitysvamman saaneena on myös Kehitysvamma aihe myös Kehitysvamma ekkona silloin onnistuu saamaan kaveri.

1

217

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Näin kun katsoit salaa ja

        Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
        Ikävä
        64
        5180
      2. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

        No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
        Kotimaiset julkkisjuorut
        66
        2377
      3. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

        Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
        Ikävä
        262
        2352
      4. Katu täyttyy...

        Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
        Ikävä
        36
        2349
      5. Korjaa toki jos...

        Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä
        Ikävä
        19
        1624
      6. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

        Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
        Maailman menoa
        219
        1448
      7. Taas joku junan alle

        Piltolan tasoristeyksessä: https://www.tilannehuone.fi/ Uutinen Iltalehdessä, Iltasanomissa, MTV:llä, Ylellä jne. Jossai
        Loimaa
        49
        1038
      8. Joko luovutat

        Mun suhteen?
        Ikävä
        89
        996
      9. Harmittaa...Lampsiinjoen sillat

        Tulva vei toisen ja toinenkin hajosi. Mielellään korjaisin molemmat, mutta ei ole resursseja siihen hommaan. Ikää jo 72v
        Imatra
        12
        929
      10. Jalat alta

        Multa kun veit 😎 👘 🦵🦵🤏
        Ikävä
        66
        927
      Aihe