Harjoitusasiakkaaksi ravintoterapeutille?

Anonyymi-ap

Hei,

Olen koirien -ja kissojenravintoterapeutti opiskelija ja etsin harjoitusasiakasta opinnäytetyötäni varten. Onko kissallasi oireita, joidenka syynä voisi olla vääränlainen ravinto ja kiinnostaako sinua kissasi ruokavalion muutos? Pääopettajallani on yli 15 vuoden kokemus koirien sekä kissojen ravitsemuksesta, jonka lisäksi opetukseen on osallistunut mm. eläinlääkäreitä. Itselläni on takana lähes 7 vuoden kokemus kissojen hoidosta eläinsuojeluyhdistyksessä, jota ennen minulla oli myös omia kissoja.

Harjoitusasiakkaasta:

-Ensimmäiseksi harjoitusasiakkaaksi etsin pääsiassa lieväoireista kissaa.

-Palveluun kuuluu alkukartoitustapaaminen sekä kaksi seurantakäyntiä. Asun itse Helsingissä ja toiveenani olisi päästä näkemään kissa fyysisesti ainakin kerran tapaamisten aikana esimerkiksi asiakkaan kotona.

-Teen kissallesi alusta asti laaditun ruokintasuunnitelman, jossa huomioidaan kissan ikä sekä yksilölliset tarpeet. Ruokintasuunnitelma sisältää tarkat ohjeet ruokavalion noudattamiseen sekä ohjeet mahdollisista lisäravinteista ja niiden määristä.

-Ruokintasuunnitelmaa tehdessä huomioidaan aina myös asiakkaan toiveet ruokavalion toteuttamiseen liittyen. Asiakkaan toiveesta ruokintasuunnitelma voidaan tehdä raakaruoalla tai kypsennetyllä kotiruoalla.

-Ensimmäisen käynnin jälkeen kissalle suunnitellaan ruokavalio, jonka lähetän omistajalle sähköpostitse.

-Sitoudut myös kahteen seurantakäyntiin, jotka voidaan toteuttaa joko kasvotusten tai etänä esim. puhelimessä tai zoomissa. Mahdollisten ongelmien ja lisäkysymysten ilmetessä minuun voi olla yhteydessä myös sähköpostitse tapaamisten välissä.

-Harjoitusasiakkaana suostut, että kissasi tapausta käsitellään koulutuksen sisällä ja dokumentoin sen osana lopputyötäni. Omistajan nimi ja yhteystiedot jäävät vain minun ja sinun väliseksi, eikä niitä sisällytetä lopputyöhön.

-Perin palvelusta opiskelijahinnan, jonka suuruus on 60€, maksu ensimmäisen tapaamisen yhteydessä.

Kiinnostuitko tai olisiko sinulla jotakin kysyttävää? Ota yhteyttä kissanravinto(at)keemail.me

3

310

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos nyt laitaist rehelisenä ihmisenä ilmotuksesi Tori Fi. Karkurit Fi. Tai FB-julkiset sivut.Tältä turha yritää saada ketään mukaan.Lisäksi voit ilmoituksesi laitta Isojen kauppaketjujen tauluihin kuin Aluesi Ilmaislehtiin.Tietää silloin olet rehellinen asiassa.

      • Anonyymi

        Kiitos paljon hyvistä vinkeistä!


      • Anonyymi

        🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒

        ❤️ ­­­N­­y­­m­­f­­­o­­­m­­a­­a­­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17809769M

        🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      85
      4640
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3837
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      177
      3646
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      67
      2083
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1941
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      78
      1268
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      130
      1152
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      147
      1084
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      49
      989
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      30
      904
    Aihe