Alkaako minulla menkat?

Anonyymi-ap

Moi, olisi ihana juttu jos joku asiasta tietävä vastaisi kysymykseeni. Olen siis 13v. äidillä alkoi menkat myös tässä iässä. Eilen tuli paperiin pari pientä tippaa verta, kun pyyhin alapäätäni. Sama tilanne kävi noin 1-2 kuukautta sitten. Tällä hetkellä alaselkä todella kipeä. Minulla on ollut valkovuotoa jo varmaan kaksi vuotta ja tullut runsaasti häpykarvoitusta, kainaloihinkin jo alkanut tulla karvoja. Kasvupyrähdys tuli noin vuosi sitten ja rinnat myös kasvaneet suunnilleen kalsi vuotta. Saattaisivatko nämä oireet merkitä ensimmäisten menkkojen tuloa vai ovatko ne saattaneet jo olla?

7

514

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niinpä, kannattaa mielessään kysyä mille tohtorille haluais päätyä, et jos kyseessä yläpään lekuri niin pieni tolkun kajahdus se siellä psykoosis keskellä pilkistelee.

      • Anonyymi

        😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

        🔞 ­­N­­­y­­­m­f­­o­­m­­a­a­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17809936L

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞


    • Anonyymi

      Pliis voisiko joku vastata

      • Anonyymi

        Kaikki kuvauksesi sopii hyvin siihen, että menkat on sulla alkamassa millä hetkellä hyvänsä. Pidä aina siteet saatavilla.

        Jos menkat olisi jo alkaneet, olisit huomannut sen varmasti. Yksi veripisara ei ole vielä mitään muuta kuin varoitus tulevasta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kaikki kuvauksesi sopii hyvin siihen, että menkat on sulla alkamassa millä hetkellä hyvänsä. Pidä aina siteet saatavilla.

        Jos menkat olisi jo alkaneet, olisit huomannut sen varmasti. Yksi veripisara ei ole vielä mitään muuta kuin varoitus tulevasta.

        Kiitos!


    • Anonyymi

      Sun kuukautiset VOI ja YLEENSÄ alkaakin silloin kun äitis on saanu ne, kun jos sulla tulee ruskea vuoto, kannattaa valmistautua sillä sulla alkaa kuukautiset eli menkat joko just sen jälkeen tai parin päivän päästä ja ei en usko että alko. Toki se on tosi yksilöllistä myös

    • Anonyymi

      Sul alko menkat 100% kosk ihan pienikin tippa on merkki siittä itel kävi siis sama ja pohdin aikalailla samoja asioita kuin sinäkin

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      128
      797
    2. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      81
      706
    3. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      56
      688
    4. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      46
      593
    5. Mitä luulet

      Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?
      Ikävä
      40
      577
    6. Kerro jokin

      👻 tarina
      Ikävä
      60
      552
    7. Vielä hyvinvointitalosta

      Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko
      Pyhäjärvi
      71
      526
    8. Luule ja ajattele minusta

      mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅
      Ikävä
      44
      517
    9. 26
      491
    10. Vaikea luottaa täysin

      Kun et oikeasti kerro mitään. Kaikki niin ympäripyöreää ja epämääräistä.
      Ikävä
      53
      473
    Aihe