omaishoitajien ryöstö käynnissä kouvolassa

Anonyymi-ap

omaishoitajilta viedään leipä suusta rai rai paperien avulla jota laativat omaishoidon työntekijät.eivät tarvitse edes lääkärin lausuntoa tehdessään päätöksiä..niin huonoksi on touhu menny et työtönkin saa enemmän kuin omaishoitaja 448e kk.nää elukat jotka näitä paskapalkkoja tarjoo,pitäs laittaa itse selviämään tällä kk.kyl on mätää kymenHVAn toiminnassa ja koko hoito järjestelmässä..terveiset harri hagmanille

2

566

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niin täälläkin.
      Hoidettava on saanut tähän saakka maksuttomat intervallihoidot omaishoitajavapaitteni ajaksi.
      Siihen on ollut syynä hänen taloudelliset perusteet ja mielenterveysongelmat ym.
      Nyt eilen tuli tieto, että myös minun (hoitajan), omaisuus ja tulo (oh-tuki ja takuueläke) vaikuttavat hoidettavani saamaan maksuttomaan intervallihoitoon.
      Mitäpä tässä enään mitään tiliotteita ja omaisuusraportteja omalta osaltani lähettelemään satakunnan hyvinvointialueelle, en hän minä hae itselleni mitään maksutonta hoitoa vaan hoidettava.
      Eli minun on maksettava siitä takuueläkkeestäni vielä muiden talouden kulujen jälkeen hoidettavan intervallihoito. Eli maksan työnantajalleni, että pystyn pitämään lomani.
      Tekeekö tavalliset työläiset näin ?

      Eilen tein selväksi, että pidän kerrytetyt vapaapäiväni kuten 9 vuotta tähänkin saakka. Hoidettava saa olla yksin kotona. Kun ensimmäisenä vapaapäivänäni lähden täältä soitan palveluohjaajalle, että hakekaa hoidettava huostaanne. Olen lomalla.

      • Anonyymi

        😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

        ❤️ ­­­N­­y­­­m­­f­­o­­m­­a­­a­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17812645f

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa

      En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod
      Ikävä
      20
      3273
    2. Huomenta ihana

      Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
      Ikävä
      16
      2222
    3. Seiska: Anne Kukkohovi myy pikkuhousujaan ja antaa penisarvioita

      Melko hupaisaa: https://www.seiska.fi/vain-seiskassa/ex-huippumalli-anne-kukkohovin-amerikan-valloitus-vastatuulessa-myy
      Maailman menoa
      367
      1920
    4. Nainen, sellaista tässä ajattelin

      Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost
      Ikävä
      237
      1874
    5. Edelleen sitä on vaikea uskoa

      Että olisit oikeasti rakastunut muhun
      Ikävä
      31
      1517
    6. Hei rakas...

      Miten on työpäivä sujunut? Rakastan sinua 💗
      Ikävä
      27
      1434
    7. Toiveikas vai toivoton

      torstai? Ajatuksia?
      Ikävä
      30
      1420
    8. Kulujen jako parisuhteessa

      Hei, miten teillä jaetaan kulut parisuhteessa? Työttömyyttä ja opiskelua tulee omalla kohdalla jatkumaan vielä jonkin ai
      Parisuhde
      67
      1172
    9. Miten tämä meidän tarina

      Sitten päättyy?
      Ikävä
      64
      1039
    10. En todellakaan halua että

      Tämä päättyy näin
      Ikävä
      54
      1007
    Aihe