omaishoitajien ryöstö käynnissä kouvolassa

Anonyymi-ap

omaishoitajilta viedään leipä suusta rai rai paperien avulla jota laativat omaishoidon työntekijät.eivät tarvitse edes lääkärin lausuntoa tehdessään päätöksiä..niin huonoksi on touhu menny et työtönkin saa enemmän kuin omaishoitaja 448e kk.nää elukat jotka näitä paskapalkkoja tarjoo,pitäs laittaa itse selviämään tällä kk.kyl on mätää kymenHVAn toiminnassa ja koko hoito järjestelmässä..terveiset harri hagmanille

2

737

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niin täälläkin.
      Hoidettava on saanut tähän saakka maksuttomat intervallihoidot omaishoitajavapaitteni ajaksi.
      Siihen on ollut syynä hänen taloudelliset perusteet ja mielenterveysongelmat ym.
      Nyt eilen tuli tieto, että myös minun (hoitajan), omaisuus ja tulo (oh-tuki ja takuueläke) vaikuttavat hoidettavani saamaan maksuttomaan intervallihoitoon.
      Mitäpä tässä enään mitään tiliotteita ja omaisuusraportteja omalta osaltani lähettelemään satakunnan hyvinvointialueelle, en hän minä hae itselleni mitään maksutonta hoitoa vaan hoidettava.
      Eli minun on maksettava siitä takuueläkkeestäni vielä muiden talouden kulujen jälkeen hoidettavan intervallihoito. Eli maksan työnantajalleni, että pystyn pitämään lomani.
      Tekeekö tavalliset työläiset näin ?

      Eilen tein selväksi, että pidän kerrytetyt vapaapäiväni kuten 9 vuotta tähänkin saakka. Hoidettava saa olla yksin kotona. Kun ensimmäisenä vapaapäivänäni lähden täältä soitan palveluohjaajalle, että hakekaa hoidettava huostaanne. Olen lomalla.

      • Anonyymi

        😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

        ❤️ ­­­N­­y­­­m­­f­­o­­m­­a­­a­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17812645f

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2250
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      67
      861
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      835
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      22
      832
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      538
      761
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      80
      687
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      650
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      600
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe