Onko kerrostaloyksiö liian pieni kissalle?

Anonyymi-ap

Olen muuttamassa 25 neliön yksiöön. Onko se liian pieni, että voin hankkia kissan? Siis että onko kissalla tarpeeksi tilaa liikkua siellä? Kissa olisi sisäkissa, koska ulos en halua sitä ainakaan yksin päästää, koska en halua, että se jää auton alle, syö jotain myrkyllistä, joutuu petojen saaliiksi tai jonkun kissojen vihaajan tappamaksi.

6

545

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kela ei myönnä asumistukea noin isoon asuntoon yhdelle henkilölle ja kissalle.

      • Anonyymi

        🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒

        😍 ­­­N­­y­m­­f­o­m­­a­a­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#178126752

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • enemmän pitää olla tilaa ihmiselle ja kissalle. Noi vääräleuat on sanoneetkin noista pienistä 25 neliön asunnoista, että jos eläinsuojelumääräykset koskis ihmisiä, niin valtaosa näistä uusista pikkuasunnoista kiellettäis liian pieninä. On tosi vaikee ymmärtää, miten asumisen taso on suomessa päästetty näin alas. Noin pienet asunnot kun on jo aika kalliita rakentaakin.

    • Anonyymi

      Kissoissa on eroja rotujen ja yksilöitten välillä, kannattaa ehkä katsoa joku rauhallisempi yksilö, ja kaksi kissaa viihtyy paremmin kuin yksi. Kissoille voi rakentaa pieneenkin tilaan kaikenlaista telinettä ja muuta virikettä. Kyllä yksiössä voi kissan kanssa asua, jos sen ei tarvitse kyhjöttää siellä yksin.

    • Anonyymi

      Jätä väliin hankinta jos kahta kissa et voi ottaa? Kissa kärsii yksin pieni tai suuri asunto.Tarvii laji-kaverin. Osta pehmoleluna kissa itselesi.Kissaei halpa eläin.Maksaa yhtä paljon kuin koiran eläinlääkäri.Lisäksi laadukaskissan hiekka maksaa kuin ravinto.Kissaa on käytävä terveystarkistukset, rokotukset säänölisesti eläinläkäri kuin hamastarkstus.On sirutettava ja sterilisoitava ei mitään halpaa pitää kissaa-

    • Anonyymi00005

      Kerrostaloyksiö on liian pieni lemmikin pitämiseen, lähinnä putka.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      96
      4754
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      113
      3912
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      207
      3800
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      101
      2205
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      77
      1964
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1336
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      132
      1248
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      162
      1226
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1095
    10. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      477
      1022
    Aihe