Putin on varmaan tullut jo kovaksi keitetyksi ihmiseksi ollessaan nuorena KGB:n agenttina. Hän on varmaan silloin itse murhannut ihmisiä Euroopassa. Hän on aina ollut kova ja julma tyranni ja diktaattori, jolle ihmishenki on täysin arvoton. Sillä ei ole mitään merkitystä, onko joku ihminen ukrainalainen tai venäläinen. Putin aloitti hyökkäys sodan omaa veljeskansaa kohtaan. Kaikki opposition edustajat ja tavalliset rohkeat venäläiset ihmiset, jotka uskaltavat ilmaista mielipiteensä Ukrainan sodasta, voivat joutua vankilaan esim. 5 tai 10 tai 15 tai jopa 20 vuodeksi ! Viimeisin esimerkki on, kun 12-vuotias venäläistyttö oli piirtänyt hyvän kuvan rehellisesti Venäjän hyökkäys sodasta Ukrainaan, josta näki, kuinka ukrainalaisäiti pelkäsi ja kärsi oman pienen tyttärensä kanssa. Sitten kävi niin ikävästi, että tämä tyttö erotettiin omasta yksinhuoltaja isästään: Tyttö joutui lastenkotiin ja Isä kahdeksi vuodeksi vankilaan ! Putin hallitsee vain pelolla ja vihalla ja hän opettaa venäläiset pelkäämään ja vihaamaan. Mutta tietysti ukrainalaiset kärsivät nyt kaikkein eniten:: Joka päivä kuolee sotilaita ja siviilejä ja eläimiä. Joskus voi maatilan ja navetan omistavat ihmiset kuolla ja heidän navetassa olevat eläimet nääntyvät nälkään. Samoin ihmiset ovat nopeasti pois lähtiessään joutuneet jättämään omat lemmikkinsä, kissat ja koirat ihan oman onnensa nojaan. Näistä hyljätyistä koirista on muodostunut laumoja ja nämä koirat yrittävät saada jotakin syötävää. Koiratkin ovat alkaneet syödä pienempiä ja heikompia eläimiä ja myöskin ihmisten ruumiita, joita ei ole pystytty poistamaan ulkoa kaduilta ja teiltä. Eläimetkin joutuvat kärsimään ja kitumaan suunnattomasti tämän turhan sodan takia. Putin ei itse kunnioita enää mitään kansainvälisiä lakeja ja määräyksiä, mutta toivottavasti Putin joutuu vielä jollakin tavoin vastuuseen sotarikoksista ja saa edes jonkunlaisen tuomion.
Putin on itse Paholainen
Anonyymi-ap
1
220
Vastaukset
- Anonyymi
😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋
😋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17812878J
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä841626Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2691541Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2701276Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1691252- 56867
- 66844
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em64837Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40821- 40817
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44781