Nepotismia vammaisen lapsen kustannuksella: harvinaiset sairaudet, Harso ry

Anonyymi-ap

Harso ry:n toiminnan vetäjällä näyttäisi olevan oman suvun tuominen milloin mihinkin sopivaan rakoon vammaisen lapsen, aikuisen, ohessa. Todella räikeetä.

Tilaisuuksiin esim. gaala 3.12.22 Tampereella tuotiin omaa sukua: mummot, tytärpuolet, lapset ja lasten puolisot ym. mukaan. Eikä tämä ole ainut tilaisuus. Ympäriinsä heilutaan suurella omalla joukolla, kun rouva osallistuu vammaisjärjestön toimintaan. Aika raadollista. Rouva odottaa, että hänet palkittaisiin vuoden vapaaehtoistyöntekijänä. Huvittavaa.

Harso Ry:hyn kuuluu monenlaisia harvinaisia sairauksia sairastavia henkilöitä, jotka unohdetaan. Esillä on vain rouvan oma suojatti ja suojatit perhepiiristä.

4

253

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒

      😋 ­­­N­y­­m­­­f­­o­m­­­a­a­­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17813262o

      🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Katsokaapa tuosta linkistä, miten paljon Harso ry on saanut rahaa vuosien varrella. Yhteensä 737 500 euroa. Se on aivan valtava summa. STEA jakaa verorahoja mielestäni aivan holtittomasti. Monessakaan yhdistyksessä ei ole paljon mitään toimintaa, mutta rahaa tulee satoja tuhansia euroja joka vuosi. Tutkikaa jos kiinnostaa mitä tuntemanne yhdistykset saavat avustusta.

      https://avustukset.stea.fi/organisation/293

    • Anonyymi

      Olisi kiva tietää, että kuinka paljon Harso ry:ssä on jäseniä. Avustusrahaa yhdistys on saanut mielestäni erittäin paljon. Noilla rahoilla voisi järjestää mitä apua tahansa isolle joukolle. Jos joku lukijoista on yhdistyksen toiminnassa mukana, kertoisitko toiminnasta tarkemmin täällä.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      100
      6404
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3833
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      28
      3210
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      370
      1736
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1398
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      27
      1340
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      46
      979
    8. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      966
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      890
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      869
    Aihe