eli ongelma ois tämä laitoin suojausta wlanin nettivalikosta ja otin pois ssid broadcast eli ei näytä verkkoa ja nyt kone ei löydä verkkoa enää ollenkaan,voinko korjata tilanteen jotenkin!!
Vastaukset 4
- 1stMacFinn
Katos siitä käsikirjasta miten se vempain resetoidaan tehdasasetuksiin ja tee toi sitten uudestaan. Mutta ota nyt talteen ne tiedot siitä verkosta.
Kato kun kätkettyyn verkkoon voi liittyä vain jos tietää verkon nimen, käytetyn salauksen ja salausavaimen. Ovathan koneessasi SSID ja salaus oikein, eli samoja kuin tukiasemassa? Yleensä riittää, että koneen asetuksista aktivoi asetukset eli käytettävän profiilin. Eikös siellä ole jotain tällaista: Activate, Apply changes, ..
- kotiverkottaja
Eli työaseman päässä verkkoon pitää liittyä manuaalisesti, antaen SSDI (verkon nimi) käsin.
- wlan
sain toimimaan kun resetoin ja laitoin uudestaan asetukset kohalleen nettiboksiin ja mikä tärkeintä laitoin tällä kertaa asetukset samanlailla myös koneelle eli siinä oli vika.kiitos vastauksista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va651802Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä
Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai3661199- 138973
Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?
Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu15866Voisit nainen joskus vastata minulle
Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.63642- 81636
- 41628
Päälle hautaus?
Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa94601- 45528
- 47515