Onko kellään kokemusta ripsien värjäyksestä? Paljonko maksaa ja missä kannattaa värjäyttää? Kauanko värjäys kesti? Ja kannattiko se? Ajattelin värjäyttää kesäksi ettei tarvitse ripsarin kanssa sitten värkkäillä. Kertokaahan kokemuksistanne.
Ripsien värjäys
Jonna
3371
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
joo oon kokeillu, mut ei se kauan kastä ja kyl se aika kallist o...en suosittele..
värjäys kestää vartin verran varmaan suunnilleen, ei siis kauaa!! vaikka värjäät ripset täytyy sinun laittaa vielä ripsaria jos haluat ripsiesi näkyvän sillä värjäys vain laittaa ripsesi tummiksi, mutta ne ovat silti ihan yhtä ohuet!! värjäys ei siis anna samaa vaikutusta kuin ripsari!! ripsesi ovat ihan samanlaiset kuin nytkin, ne ovat vain tummemmat!!! värjäys maksaa paikasta riippuen ehkä noin 30mk - 100mk, se oli vaan iso arvio..siskoni on kosmetologi ja hän värjää ripsiä n. 40 mk!! sanoisin että kannattaa tyytyä vain ripsariin koska joudut kuitenkin sitä käyttämään...osta vedenkestävää ripsaria mutta osta silloin mielellään myös meikinpoisto ainetta niin ripset ei niin paljon pesussa kärsi!!
Voit värjätä ripsesi ja kulmakarvasi itsekin. Kestoväriä myydään jopa tavaratalojen meikkiosastoilla. Tarvitset sekä värin että kiinnitysainepullon. Maksaa yhteensä alle satasen suomen rahassa. Koska ripsiä irtoilee koko ajan, väri on hyvä uusia viikon parin väliajoin; muutoin juuret tulevat vaaleiksi. Itse käytän Refectocil-merkkistä, ja on niitä muitakin, ainakin Stockmannilla.