En ainakaan ostaisi käytettyä autoa näiltä kavereilta:
https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000009509125.html
https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000009509125.html
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Sotkamon kuntaa höynäytetään ihan kunnolla.
Onko tuohon kukaan koskaan uskonutkaan? Yhtä varmaa kuin Kaicellin toteutuminen.
Ja kainuunliitto upottaa sellutehtaaseen aina vain lisää
Hazardi hommia!!💩
Selluloosa elokuvaa paltamosa kuvaa kaicell
Kannattaa paremmin kun haalii jostain vanhoja Talvivaaran osakkeita. Niitähän jotkut ostivat jopa velkarahalla. Nyt heiltä saa niitä alennuksella! Käyttäkää tilaisuutta hyväksenne.
Pian Sotkamo tunnetaan Suomen suurimpana Hölmölänä.
Pekka Puupäitä ja aikamiespoikia filmaamaan koko kylän täydeltä niin pian on Hollywoodkin vallattu!!
Kuulostaa samalta kuin Kuhmossa outtivat milloin englantilaiset alkaa mökkejä rakentamaan kalevalakylään. Hyväuskoiset kaupungilla meni lankaan siellähi
Kateelliset räpyläkyläläiset inisee!! Antakaa yrittäjän yrittää. Itse ette saa mitään aikaiseksi. Kyllä siinä on yrittäjällä kiinni omatkin rahansa, joten ei kannata kadehtia. Ihmeellistä ulinaa. Sotkamon facessa parhaatkin kommentaattorit vihjailevat ties mistä. Pitäiskö katsoa peiliin ja omaa historiaa kun aletaan vittuilla ja vihjailla epämääräisiä. Ihan kuin Sotkamoon ei mahtuisi kuin yksi yrittäjä, joka tietää kaikesta kaiken. Taitaa käydä eniten henkeen kun nuorempi sukupolvi tulee ja paskat välittää vinkujista. Tekee ja toteuttaa eikä kysele mielipiteitä. Tsemppiä studioille ja hamekangasta ulisijoille!!
Vorsan delta auto =suuri kusetus,toivottavasti tulee konkurssi yks hyvä syy rukoilla jumalaa näin pääsiäisenä
Sotkamon Sunny Car Center
Hyvä Miika ja kumppanit! Hanaa vaan. Paskat kyllä tippuu rattaista vauhdin kiihtyessä.
Toivotaan näin ja myös avoimuutta eikä asioiden salailua. Yhteiskunnalta rahaa on hanke saanut, niin yhden kommentoijan ilmaisuja lainaten kyseeenalaistaminen on aiheellista eikä itsestään selvyyksiin kannata tuudittautua.
Kriittisyys on paikallaan aina kun yrityksistä uutisoidaan. Sidonnaisuudet ja muut - myös poliittiset kytkökset on hyvä muistaa. Vihjailut ja ilmaan heitetyt löysät länkytykset sen sijaan ovat vastenmielisiä, ja kertovat enemmän esittäjistään kuin kohteesta. Jos jollain on esimerkiksi tämän casen osalta faktaa millä hanke osoitetaan riskiksi kunnalle ja kuntalaisille, niin eikö ne kannata kertoa avoimesti eikä heitellä vaan ilmaan joihonkin takavuosien konkursseihin viitaten.
Näihin populistisiin oman hännän nosteluihin löytyy kyllä aina räksyttäjiä. Yleensä sellaisia jotka eivät itse ole saaneet mitään aikaiseksi tai ovat olleet muiden palkkalistoilla kun omat ideat ja rahkeet eivät ole riittäneet yrittäjäksi asti. Yritykset tätä maata pyörittää eikä kunnan hommat.
Eikös pahin epäilijä olekin yrittäjä ja paljon aikaan saanut. On ideat ja rahkeet riittäneet.
Antaa vaan yrittää jos rahoitus on kunnossa ilman yhteiskunnan tukia. Jos kunnalta tai valtiolta ollaan vailla rahallista tukea, niin silloin tulee taustat tutkia huolella.
Kun omat bisnekset sakkaa alkaa muiden mustamaalaaminen. Vanha sananlasku.
Lärväntö sai tukirahat ja ajaa uudella autolla. Sattumaa
Tuskin Hesarin toimitus on omasta päästään faktoja keksinyt. Sotkamossa puhuvat elokuvayhtiön olevan velkaa urakoitsijoille jo nyt. liekö kateellisten puheita vai ei?