Liehuletit

Ohuet, latvoista epätasaiset, rumasti pidennetyt, kammottavasti värjätyt hiukset. Sitokaa tukkanne jotenkin. Teille ei kai kukaan kehtaa kertoa suoraan, että ette ole mitään Charlien enkeleitä ja voisitte kohentaa nuupahtanutta kuontaloanne ja samalla koko ulkonäköänne.
8102
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kauniimpi se on kuin kananpersetukkasi.

Äänestä

Kasvattakaa hiukset kaljut!! Tai ostakaa peruukki!! Miksi pitää näyttää natsilta kun vielä ihailee natsiaatteita ja kantaa päällään ääripikeiston koruja?

Myös epäsiistit ja ylipäätään pidemmät parrat voitte ajaa. Yök!

Äänestä

Älä nyt ainakaan poliisin, ensihoidon tai pelastusalan töihin hankkiudu tuollaisella stressinsietokyvyllä!! Joudut pian alkaa sekakäyttäjäksi, että "pärjäät".

Äänestä

Jokainen ihminen on laulun arvoinen. Jokainen elämä on tärkeä.. Antaa jokaisen kukan kukkia.

Äänestä
  • Ei nyt olekaan kukkimisesta kyse, vaan siivottomasta ulkonäöstä, mikä on kukkimisen vastakohta.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Ei nyt olekaan kukkimisesta kyse, vaan siivottomasta ulkonäöstä, mikä on kukkimisen vastakohta.

    Samaa ihmettelen näistä suomimiehistä joiden naamat näyttää joltain isiskarvanaamoilta ja vaatteet on kuin jonkun pultsarin.

    Äänestä

Menkää kermaperseet sellaiseen maahan mikä teitä miellyttää.Aina jotain valittamista kukin taaplaa tyylillään ei se järki ja sydämmen viisaus asu kauniiden eikä hyvinpuettujen ihmisten päässä ainoastaan.Toisen ulkonäön arvostelu kertoo horisonttiin asti ulottuvasta typeryydestä.En tiedä onko siihen parannuskeinoa vai pysyykö ihminen hamaan hautaan asti pintaliitäjänä.

Äänestä
  • Miehistä löytyy neitejä aika paljon. Se on kovin valitettavaa. Viipyvät peilin edessä tunnin ennenkuin kauppaan lähtevät, että varmasti on joka parta karva suorassa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ohuet, latvoista epätasaiset, rumasti pidennetyt, kammottavasti värjätyt hiukset. Sitokaa tukkanne jotenkin. Teille ei kai kukaan kehtaa kertoa suoraan, että ette ole mitään Charlien enkeleitä ja voisitte kohentaa nuupahtanutta kuontaloanne ja samalla koko ulkonäköänne.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu