Ethernet portti

Anonyymi-ap

PC:n nettiyhteys hävisi yllättäen. Läppärissä se toimii. Kun yhdistän Ethernet piuha, portissa palaa vihreä valo ja sen vieressä vilkkuu oranssi. Kokeilin myös läppärin piuhalla. Onko portti siis rikki?
Toimisiko nettiyhteys, jos ostan USB -Ethernet adapterin?

3

248

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Valot viittaavat siihen että yhteys on syntynyt ja kortti toimii. Kannattaa ensin asentaa verkkokortin ajurit uusiksi.

      • Anonyymi

        🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑

        🍒 ­­­N­­y­­m­f­o­m­­­a­a­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17818956E

        🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Selvennän vielä:
      Tämä taitaa vaatia todellisen osaajan. Yritin asentaa Gigabitin ajurin, jonka ymmärtääkseni pitäisi toimia koneessani. Asennus pysähtyi ilmoitukseen, että ensin pitää olla valittuna Windows SNMP Service. Kävin laittamassa sen päälle ja asennus jatkui, kunnes kävi näin:
      Assertion failed!
      Program: C:\Program Files\Intel\NCS2\VMIProv\NCS2Prov.exe
      File: Src\NCSRuleReader.cpp
      Line : 93
      Expression: 0 !=pTreeFile
      For information on how your program can cause an assertion failure, see the Visual C ++ documentation on asserts.
      (Press Retry to debug the application - (IT must be enabled)

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      23
      3103
    2. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      66
      678
    3. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      3
      663
    4. Miten voitkin olla aina niin fiksu

      ...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä
      Ikävä
      32
      571
    5. Mistä tietää, onko hän se oikea?

      Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha
      Ikävä
      35
      557
    6. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      3
      520
    7. Oletko varma

      Ettei meistä tule mitään?
      Ikävä
      40
      501
    8. Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."

      Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve
      Suomalaiset julkkikset
      3
      489
    9. Mitä ajattelet

      Meistä nykyään.
      Ikävä
      36
      485
    10. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      17
      485
    Aihe