Silloin vuosia sitten kun SRV vetäytyi Henna hankkeesta olisi jokaisen pitänyt ymmärtää ettei Henna tule koskaan olemaan mikään 15 000 asukkaan puutarhakaupunki.
SRV:n kaltainen toimija ei lähde mihinkään järjettömään hankkeeseen mukaan. Siellä on järkeä sen verran että osaavat laittaa rajat kaikelle.
Kun kaupunki olisi silloin ymmärtänyt ettei homma tule toimimaan, niin nekin miljoonat olisi voinut laittaa keskustan palveluiden ja muun viihtyisyyden kehittämiseen. Nyt rahat meni harvojen taskuun.
Kun SRV vetäytyi Henna hankkeesta, olisi pitänyt tajuta että se on loppu!
5
232
Vastaukset
- Anonyymi
Ne pelaa jotka ei pelkää. Kokoomus pitää Orimattilan oikeilla raiteilla. Viva Henna!
- Anonyymi
Vauxhal Viva oli aikoinaan ihan mukava auto. MIkähän siinä oli kun se laatu oli niin heikkoa. Sitten oli se iso Vauxhall, olkoos sen Victoria vai mikä lie, mutta laatu oli parempaa.
Viva ja vappu
- Anonyymi
Kannattaskohan kosia uuvestaan SRV tä mukaan nyt kun se on vetäytyny Venjältä. Sitä voisi kiinnostaa nyt kun näkevät miten asema vetää.
- Anonyymi
Sillä junaseisakkeen turhakkeella ei saada yhtään asukkaita sinne. Aika moni ajaa nykyään Lahteen tai Mäntsälään jos haluaa junaa käyttää, kätevä ostaa kaupasta jotain samalla. Hennassa kun ei ole mitään palveluita niin onhan se veemäistä tulla junalla tsadista Hennaan ja lähteä sitten autolla tai millä lie kaupunkiin hakemaan elintarvikkeita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4638332Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1195740Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos2374662Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli384533Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s594052Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1603900SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1573667- 901647
- 811032
- 41799