Sen verran kunnioitan omaa koulutustani ja ammattitaitoani että alle 7800 euron kuukausipalkalla en suostu ottamaan työtä vastaan.
Palkka jolla tulen töihin
Anonyymi-ap
271295
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Sama juttu,mulla raja vain vähän ylempänä.
AMK opettaja 6800
Ei jatkoon!
Ajamaan lakaisin- lakaisin konettako ? Oisko paritonnia ..netto
No kohtahan siellä kunnan "montuissa" kaivelee teitä tehtaan "ylipalkkalaisiakin" pakkotöissä. Nöyrryt, taikka "anssi" loppuu!
No voishan ton sulle maksaa, mut turhan vinkua mitään muuta sit.
Metalli pajoissa.. Alle 15e.tunti..
Kuka lähtee??
Polta kukkaa se kasvattaa tukkaa ja tilipussia
Jopa alle kympin
Mäkkärin linjastollakin tienaa 12 euroa/tunti
Minä hitsaan nahkapuikolla 6e tunti.teen myös ylitöitä ilman lisiä.
Ei edes rahasta sulle onneton
Juu, sulaa hulluutta se on aikaansa ja elämäänsä duunissa haaskata alle 8000 euron kuukausipalkalla.
Näin sanoo ihminen(katkera) joka saa kansaneläkettä,takuueläkettä(n150e)ja jolla ei ole oikeastaan mitään omaa,eikä tule.hautauksenkin maksaa veronmaksaja.täällä vinoilee ja arvostelee kaikkia,siinä sen ainoa harrastus.n.s tilipäivänään juo kaljaa,syö pillereitä.
Menkääs nyt pilipali pojat muualle satuilemaan
Niin minäkin, mutta kun totuus iskee päin pärstää ja fyrkat loppuu, niin ajatus muuttuu. Huomaa, ettei oteta edes paskaa lapioimaan.
No,kerroppa se koulutukseni josta jo alkupalkka 7000e,yritä nyt edes keksiä,sekin menee uskoakseni pieleen.sulla ei ole mitään koulutusta,ei fiksut ihmiset tänne noin pöllöjä kirjoita.olet joku ääliö kelapummi,korkeintaan käynyt aikoja sit vähän ammattikoulua tai jotain kurssia,nekin jäänyt täysin kesken.työkokemuksesi korkeintaan 5-10kk,siis yhteensä.se siitä.poistu pummi linjoilla.
Äläs nyt olenhan kusettanut kaveereita ja myynyt kiljua jota terästänyt pillereillä ja tienannut kosolti rahaa toisetn kärsimyksellä. mut joo, oikeessa olet, en oo käynyt inttiä, oon istunu linnassa, en oo tehnyt töitä päivääkään, myöskin ulosotossa olen ollu vuos kymmeniä. mutta nyt menee suht hyvin, toistaiseksi.
Hyvin kaikilla palstoilla trollaamisesta maksetaan👍😅
En minäkään ole töitä tehnyt,ei koko sukukaan,se on niin karmeaa herätä aikaisin aamulla.mukava herätä puolilta päivin tai vähän ennen,jotta kerkiää kelaan ja kirkolle.kerran olin kyllä töissä,keräsin ostoskärryjä,mutta se oli vuosikymmeniä sitten.nyt ansaitulle eläkkeellä.
Kääk,kääk,meneppäs muualle satuileen,kääk,pyyhi itsesi käsipyyhkeillä.ööö,ööö,pöpinä,öö,vekkula,ööö,märkäpää,öö,kääk.käykö katteena,öö,sinä et ainakaan,öö toiset saa,sinä et,kääk.
Auttamisen ilosta ei puhu kukaan vaan joku ylimääräinen tonni tekee kutaa muka,itse en lähe vaikka tulisi mikä palkka 😄
Ap apina. Meneekö sulla ihan koko kuukaus tuohon summaan. Mulla 2vk😎
Hävetkää ketkä lähtee seiskalta kypärän hihna tiukalla. Kerjuulle.
Saman saa kotiokkin...
Mä olen vapaaherra ja voin ottaa töitä vastaan 2milliä per vuosi
On se kovaa...
Aloittaja on sitten päättänyt olla työttömänä lopun ikäänsä.....