Muistakaa kun oikaisette 8 taloista niin sanottua polkua pitkin asvalttitielle jonka kunnossa pidosta vastaa ei kukaan.
Nyt varsinkin kun jäätä on niin liukastumisvaara on iso.
kannattaa kiertää parkkipaikan joka kuuluu huoltoyhtiölle kautta.
Korvauksia ei heru mistään suunnasta kun se polku ei ole kenenkään vastuulla.
Sata metriä tulee lisämatkaa, mutta varsinkin näin talvella liukkaus on petollista.
konilannotnotkon oikaisut
5
600
Vastaukset
- Anonyymi
Harmittaako trollia kun lensi katolleen eikä saanut korvauksia?
- Anonyymi
Sinähän sen tiedät trolli yyhyy
- Anonyymi
Mene nyt kotiis häpeemään jos joku kaatuu ei se sulle kuulu.
- Anonyymi
Liukastelkaa sitten mun puolesta ihan miten haluatte. Ei kuulukaan ja turha odottaa että hälytän apua tai itse auttaisin jos paikalle satun. Pääsette edes joskus liukkaille.
Mielestäni kuitenkin ihan aiheellinen alotus tosin voihan siellä kaatuilla kesälläkin.
Ja sain muuten korvauksia kun näin kävi tässä taannoin. Ei tosin siinä polulla. Sain kivat USA;n reissurahat. Pitäisköhän käydä Elviksen Gracelandissa. Entäpä Johnny Cash museossa ja Sun records studioilla. Joo ja blues klubeja täytyy kiertää ja levykaupat. Onhan siinä jo muutamaksi päiväksi. Loppuaika on suunnittelussa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 467545
- 334163
- 573675
- 503170
- 172846
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons562456- 542378
- 402319
- 442302
- 162266