Eihän hallitus kanna ruokakasseja ovelle ja kuori perunoitakaan valmiiksi.
Paras keino torjua nälkää on hakea kaupasta ruokaa ja syödä sitä
14
96
Vastaukset
- Anonyymi
Mutta Sanna Marin oli senverran iso kiho että sen ei tsrvinnut kaupassa käydä eikä ruokia keitellä!
Ja siihen vielä runsaat aamiaiset valmiiksi kotiin kuljetettuina.
Minä,,eläkeläismies ja vaimoni ei saada yhteensäkään niin paljon rahaa kuukaudessa...- Anonyymi
Sinua ja vaimoasi on varmasti ohjeistettu väärin.
- Anonyymi
Paras?
Paras keino mun mielestä on tilata kotiin pitsa, tai jotain voltista. Hankala käsittää, miks nälkäiset ei toimi niin, vaan tungeksivat ruokakaupoissa kyttäämässä alennettuja ruokia, tai jonottavat ruokajonoissa jakelupisteissä.
=DW= - Anonyymi
"""Hankala käsittää, miks nälkäiset ei toimi niin, vaan tungeksivat ruokakaupoissa kyttäämässä alennettuja ruokia, tai jonottavat ruokajonoissa jakelupisteissä."""
Onpa ylimielinen ja pienituloisia halveksuva kirjoitus. Kaikilla ei ole varaa volttiin yms.- Anonyymi
Menit provoon että pätkähti.
- Anonyymi
Se olikin tyypillisen poroporvarin kommentti, mutta jos hänkään ei kuuluu rikkaimpaan kymmenykseen, tulee polvet tutisemaan hänelläkin uuden hallituksen myötä sen verran lujaa kyytiä on tiedossa.
- Anonyymi
En menen koskaan ruokakauppaan nälkäisenä.Vuokra talon jossa asun on asuntoon kuuluva Jääkaappi pakaste kaappi.Hyödynnän myös pakastinta. Lisäksi ketiössä on kaapeja,Jonne voi ostaa kuivamuonaa ymm. Käyn myös 3 kertaa viikossa kaupassa.Joloin täydennän jääkappi osaa. Kuin mieleläni lounastan ystävieni kanssa Kaupakeskuksien lounaspaikat: Jokainen meistä maksaa lounaansa itse!
- Anonyymi
Minä en koskaan mene ravintolaan janoisena.
Baarikaappi on täynnä viinaa ja juon aina pään täyteen ennen kapakkaan menoa.
- Anonyymi
Syömällä siirtää vain sitä nälkää eteenpäin.
- Anonyymi
Ruokahalu kasvaa syödessä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ruokahalu kasvaa syödessä.
Puhtaus on puoli ruokaa.
Ennen kauppaan menoa kannattaa katsoa mitä siellä kaapeissa on,voisiko niistä loihtia jonkun aterian.
- Anonyymi
Monet hakevat kaupoista sitä ruokaa. Poliisi tulee usein myös hakemaan nämä tällaiset hakijat. Useimmat maksavat onneksi ostoksensa, eivätkä vain hae sieltä mitä huvittaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1155323Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/744371679- 2001193
Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1111153Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk201139Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna861040Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.47941- 64941
- 64896
Onko se niin
Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta64846