Maailma on tullut hulluksi. Kaikkialla soditaan ja terrorisoidaan. Kohta ei enää kukaan uskalla matkailla, koskaan ei tiedä kuka päättää jälleen ampua matkustajakoneen alas ja missä.
Kaikkea paskaa tapahtuu. Ihmiset ovat seonneet.
Lomakohteissa tapetaan ja katoaa turisteja. Tapauksia ei edes viitsitä tutkia. Matkustaminen on vaarallista nyt.
Putini kiehuu raivosta, venäjän ilmatilan lähellekään ei kukaan halua lentää, eikä venäläisillä koneilla ole mitään asiaa euroopan ilmatilaan. Tilanne on tulikuuma.
Venäläisillä koneilla ei tee mitään, ovat hengenvaarallisia. Aeroflotin uusin armada Airbus koneita ja mahdollisesti Boeing koneita on kohta lentokelvottomia, kun eurooppa ei toimita varaosia.
Huoltoja ei pystytä tekemään, ja venäläiset tuntien koneilla lennetään huoltamatta niin kauan kuin niitä alkaa putoilemaan alas.
Pian on venäjän lentomatkustaminen loppu.
Voi kuinka kauan yksi sotahullu pikkumies saa aiheuttaa sekasortoa maailmassa.
Ajatelkaa, vain yksi mies. Eikä yhtä miestä saada vangittua eikä eliminoitua.
Matkailu taantuu
3
288
Vastaukset
- Anonyymi
Niin näyttää menevän saksassa ja ruotsissa jälleen natsismi nostaa päätää, juutalaisviha kylvetään mielenosoituksissa, natsit tuli tälläkertaa kaukaa mutta otettiin myös hyvin vastaan, ruotsin kaduilla pelätään pääosin islam taustaiste rikollisklaanien ja mafioiden aseellisia yhteenottoja, jopa lapsia käytetään lähi-idän tapaan tappajina. Saksassa on islam alkanut jälleen merkata juutalaiste liikeitä ja tiloja, vanhanatsien aika on ohi uusionatsit on erilaisia islamilaisi ryhmittymiä joiden viha on vuosiasataista. Media hyväksyy kaapunatsimin ja on selvästi palestiinalaisten tukena palestiina jo sanana muistuttaa natsija ,sitähän eon sekoitus sosilismia ja äärioikeaa juutalaisvihaa..,yllättikö tämä kuitenkin länsimaat pohjolassakin näin nopeasti valtaosa nykynatseista tuli meillekin 2015 ison rajavuodon ja kuljetusten ns taakanjaon myötä.
- Anonyymi
Vihervasemmisto on aina ollut yhteiskuntavastaisuudessaan rikollisten puolella. Putinin lisäksi vihervasemmisto euroopassa ja maailmassa on tukahdutettava keinolla millä hyvänsä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1603172
Teemu Keskisarja (ps) loisti- ja hurmasi MTV:n tentissä.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kommentti-keskisarja-sekoitti-pakan-suomiareenan-puheenjohtajatentissa/9180380 Kuten5012655Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!371417Sinun ja kaipaamasi törmääminen
Missä sinä haluaisit sen satunnaisen kohtaamisen mieluiten tapahtuvan?1011349Ammuskelua Eliaksenkadulla
Mikä homma? Hirven metsästykseen vielä lähemäs 3kk. Oliko lie puuman metsästystä..?221201- 451099
Martina on käynyt puhumassa viisauksia
Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.3021015Ymmärrätköhän nainen
Etten halua että ottaisit sitä suuhusi. Minusta se on ällöttävää, vaikka kivalta se kai tuntuisi, mutta vain minusta. Mi120988Luvattiin työpaikka, mutta mitään ei kuulukaan
Kuinka yleistä tällainen on? Ehdin jo iloita työpaikasta, turhaan, kun mitään ei kuulukaan työnantajasta, joka ilmoitti46981Olen pahoillani jos kärsit.
Mutta meidän välejä ei voi korjata. Rakastin sua tiedoksi. Älä tee itelles mitään vaan hae apua.35911