https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/8a1c0d84-c5ca-4e17-a637-4ef5ac8bc856
"Itä-Suomen poliisi löysi etsinnän aikana Diablos MC Warkaus -moottoripyöräkerhon tiloista sarjatuliaseen ja muita aseita, runsaasti näihin aseisiin käyviä patruunoita sekä vähäisiä määriä huumausaineita, jotka olivat pääasiassa amfetamiinia ja marihuanaa sekä dopingaineita."
Ihan tavallista moottoripyöräilyn harrastamista, eli ei sinänsä mitään uutta tässä.
Moottoripyöräkerhon tiloista löytyi aseita ja huumausaineita Varkaudessa
Anonyymi-ap
5
418
Vastaukset
- Anonyymi
Hitto, missähän minun ja vaimon rynkky ja huumeet on, kun en oo koskaan niitä nähnyt?
Vai harrastammeko nyt jotenkin väärin?- Anonyymi
Minäkin etsin koko kämpän ympäri eikä mitään. sitten löysin puhallusvillojen seasta Leopard panssarivaunun.
- Anonyymi
Ei tavallista rynkkyä voi pitää mukana kun ei mahdu sivulaukkuihin , joku jatimatic vois mahtuu ? Täytyy sitten muistaa lukita ne boxit ettei kukaan vahingossa käpälöimään ?
- Anonyymi
Jos tuo on sinulle normaalia motorismia, niin sinussa on jotain vialla. Miksi kannatat rikollisuutta?
- Anonyymi
Bandidos mc. Rosvoja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856294
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303783törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283140Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691696- 331388
- 271320
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46949Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11870- 42849