Naisten työllistyminen

Anonyymi-ap

Miten naispuolinen hakija pääsee hr-bitchin ohi? Onko pakko olla mies firmassa töissä että hakemus ei mene suoraan roskiin?

6

736

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Naisille on rakennettu ohituskaista alalle. Käytä sitä.

    • Anonyymi

      Sinun pitää tehdä töitä halvemmalla kuin ne miespuoliset kollegat niin pääsee töihin. Puolita palkkatoive. Ainakin omalla alallani insinööritöissä on ainoastaan naisia kun suostuvat tekemään halvemmalla ja ovat tottelevaisempia kuin miehet. Firmat hakevat halpoja ja helposti ohjailtavia orjia. Itse teen nykyään ihan duunarihommia kun ei kannata naisten kanssa kilpailla näistä paikoista, varsinkin kun palkka on samaa luokkaa.

    • Anonyymi

      Miten sellainen hakija, joka haluaa tehdä sen koodaustyön nimenomaan Delphillä, pääsee hr-bitchin ohi? Onko muka pakko koodata C:llä, C++:lla, Javalla, NodeJS:llä ta C#:lla, että hakemus ei mene suoraan roskiin?

      Jos saisin tehdä Delphillä 1000 yrityssovellusta, niistä ensimmäinen valmistuisi hitaasti, mutta sen jälkeiset 999 todella nopeasti.

      suomalaisille IT -johtajille ei tunnu Delphi työvälineenä kelpaavan, ei vaikka se on ohjelmointityövälineenä ylivoimaisesti paras, ja huimasti edellä kaikkia muita.

      • Anonyymi

        Mitä sää tollasii mietit. Kaikki halukkaat naiset saa kyllä töitä IT-alalta.

        Vain v*tulla on väliä.


      • Anonyymi

        Onko tullut kokeiltua työpaikkoja, joilla on avoimen haun mahdollisuus tarjolla ja joka on aikaisemmin julkisesti hakenut Delphi-osaajia? Uusia tuotteita ei ehkä pääse sillä toteuttamaan, mutta ylläpitotehtäviä sitäkin todennäköisemmin löytyisi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onko tullut kokeiltua työpaikkoja, joilla on avoimen haun mahdollisuus tarjolla ja joka on aikaisemmin julkisesti hakenut Delphi-osaajia? Uusia tuotteita ei ehkä pääse sillä toteuttamaan, mutta ylläpitotehtäviä sitäkin todennäköisemmin löytyisi.

        Mitkähän firmat tota Delphiä vielä käyttävät?


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      35
      11397
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      63
      9660
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      138
      5484
    4. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      144
      3774
    5. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      75
      3730
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      37
      3625
    7. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      40
      3368
    8. Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron

      Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal
      Maailman menoa
      24
      3153
    9. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      63
      2783
    10. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      76
      2544
    Aihe