Naisten työllistyminen

Anonyymi-ap

Miten naispuolinen hakija pääsee hr-bitchin ohi? Onko pakko olla mies firmassa töissä että hakemus ei mene suoraan roskiin?

6

666

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Naisille on rakennettu ohituskaista alalle. Käytä sitä.

    • Anonyymi

      Sinun pitää tehdä töitä halvemmalla kuin ne miespuoliset kollegat niin pääsee töihin. Puolita palkkatoive. Ainakin omalla alallani insinööritöissä on ainoastaan naisia kun suostuvat tekemään halvemmalla ja ovat tottelevaisempia kuin miehet. Firmat hakevat halpoja ja helposti ohjailtavia orjia. Itse teen nykyään ihan duunarihommia kun ei kannata naisten kanssa kilpailla näistä paikoista, varsinkin kun palkka on samaa luokkaa.

    • Anonyymi

      Miten sellainen hakija, joka haluaa tehdä sen koodaustyön nimenomaan Delphillä, pääsee hr-bitchin ohi? Onko muka pakko koodata C:llä, C++:lla, Javalla, NodeJS:llä ta C#:lla, että hakemus ei mene suoraan roskiin?

      Jos saisin tehdä Delphillä 1000 yrityssovellusta, niistä ensimmäinen valmistuisi hitaasti, mutta sen jälkeiset 999 todella nopeasti.

      suomalaisille IT -johtajille ei tunnu Delphi työvälineenä kelpaavan, ei vaikka se on ohjelmointityövälineenä ylivoimaisesti paras, ja huimasti edellä kaikkia muita.

      • Anonyymi

        Mitä sää tollasii mietit. Kaikki halukkaat naiset saa kyllä töitä IT-alalta.

        Vain v*tulla on väliä.


      • Anonyymi

        Onko tullut kokeiltua työpaikkoja, joilla on avoimen haun mahdollisuus tarjolla ja joka on aikaisemmin julkisesti hakenut Delphi-osaajia? Uusia tuotteita ei ehkä pääse sillä toteuttamaan, mutta ylläpitotehtäviä sitäkin todennäköisemmin löytyisi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onko tullut kokeiltua työpaikkoja, joilla on avoimen haun mahdollisuus tarjolla ja joka on aikaisemmin julkisesti hakenut Delphi-osaajia? Uusia tuotteita ei ehkä pääse sillä toteuttamaan, mutta ylläpitotehtäviä sitäkin todennäköisemmin löytyisi.

        Mitkähän firmat tota Delphiä vielä käyttävät?


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      172
      6213
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      147
      1724
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1518
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1270
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      46
      932
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      29
      860
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      97
      846
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      5
      799
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      226
      752
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      749
    Aihe